שתף קטע נבחר

מבוכה לבראון: עובדים בלשכתו פנו לקו מצוקה

על רקע הטענות על התנהגותו הבריונית של ראש הממשלה הבריטי, דיווחה רשת BBC כי כמה עובדים בלשכתו פנו בשנים האחרונות לקו סיוע לנפגעי מעשי איום והפחדה. מנהלת הקו: "אנחנו לא אומרים שהוא בריון, אבל העובדים שלו מודאגים"

התנהגות בלתי ראויה של מנהיג מדינה או סערה בכוס תה? כמה עובדים בלשכתו של גורדון בראון פנו לקרן למניעת מעשי איומים והפחדה - כך אמרה מנהלת קו המצוקה של הקרן ל-BBC, על רקע הדיווחים על התנהגותו התוקפנית של ראש הממשלה הבריטי כלפי עובדיו.

 

כריסטין פראט סיפרה כי "שלושה או ארבעה" עובדים בלשכה של בראון התקשרו לקו הסיוע שהקימה הקרן בשנים האחרונות. היא אמרה שאינה טוענת שראש הממשלה הוא "בריון", אך אמרה כי לחלק מעובדיו יש "דאגות". בדאונינג סטריט עדיין לא הגיבו לטענות אלה.

 

המהומה האחרונה בבריטניה התעוררה בעקבות פרסום קטעים מספרו של העיתונאי אנדרו רונסלי, בו נטען כי ראש הממשלה נוהג לתפוס את עובדיו בבגדיהם, לדחוף אותם ולצעוק עליהם. בלשכת ראש הממשלה הכחישו את "הטענות הזדוניות" וטענו כי הן חסרות כל ביסוס. היום התווסף שמן למדורה, לאחר שהעיתון "אובזרבר" פירסם קטעים נוספים מהספר, בהם נטען כי מנהל השירותים למען האזרח שוחח עם בראון על הנושא והזהיר אותו.

 

אכזבה מההכחשה הגורפת 

מוקדם יותר היום, אחד מבני הברית הקרובים של ראש הממשלה נחלץ לעזרתו. שר העסקים, לורד מנדלסון, אמר ל-BBC כי הדיווחים האחרונים אמנם מצביעים על כך שבראון הוא אדם שמתרגז מהר, אך טען כי אינו מטיל אימים על עובדיו.

 

פראט, מנהלת קו המצוקה לנפגעי מעשי איום והפחדה, הביעה אכזבה מההכחשה הגורפת בלשכתו של

ראש הממשלה וטענה כי מדובר במסר מוטעה למעסיקים אחרים שמתנהגים באופן לא ראוי לעובדיהם.

 

"קיבלנו כמה פניות מלשכתו של גורדון בראון. חלק הורידו מידע, חלק התקשרו לקו המצוקה שלנו באופן ישיר ואני דיברתי איתם", סיפרה פראט והוסיפה כי היא מצפה ממעסיקים שנמצאים במצב דומה לבדוק את הטענות נגדם ולא להכחיש אותן באופן גורף.

 

"אנחנו לא טוענים שגורדון בראון הוא בריון, אבל אנחנו אומרים שלצוות שעובד איתו באופן ישיר יש בעיות, יש דאגות, והם פנו לקו הסיוע שלנו", אמרה פראט והדגישה שמדובר בארגון שאינו משוייך פוליטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בראון. יש סיבה לפחד? (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים