שתף קטע נבחר

הפסיד לרן ארז: "נחשוף את השחיתות"

אחרי שהובס במחוז הבחירה שלו וסלל את הדרך לכהונה נוספת של יו"ר ארגון המורים, דודי פרידמן ביקש מתומכיו לא להתייאש. ארז דוחה מכל וכל את הטענות לאי סדרים, וממשיך לטעון כי פרידמן פועל בשליחות "האוצר, טייקונים ומיליונרים"

היאוש התחלף ברוח קרב מחודשת. דודי פרידמן, שהפסיד בבחירות לראשות ארגון המורים, שיגר הבוקר (יום ג') מכתב למורים, שבו הודיע שהוא כבר מתכונן לבחירות הבאות. "לאור התוצאה הקשה, הייתי בדרך לשקוע בדיכאון עמוק ויאוש", כתב, "אבל בזכות התמיכה הרבה של כולכם בטלפונים, הודעות דוא"ל והודעות טקסט, וגם בגלל האינטנסיביות של הפעילות שמסרבת לדעוך - אני מרים את הראש בגאווה".

 

הוא דחק בתומכיו להמשיך ולהצביע בבחירות במחוזות השונים, למרות שהפסדו שלו בבחירות במחוז ה"ביתי", שלו, השרון, הסתיימו בתבוסתו וסתמו סופית את הגולל על סיכוייו. "ביומיים הקרובים יש בחירות בסניפים נוספים, ואנו צריכים לתמוך ולעודד את הנציגים שלנו בסניפים האלה", כתב. "חשוב שכמה שיותר מהם ייכנסו למועצת הארגון".

 

כמו כן, תקף בחריפות את אי הסדרים, לטענתו, שאיפשרו את נצחונו של יריבו, רן ארז, המכהן זה 13 שנה בראשות הארגון. "את השחיתות שאינה נגמרת בבחירות האלה עוד נפרט ונחשוף בהמשך", כתב, "אבל המסר החשוב הוא שאסור לנו להתייאש. למרות ההפסד במועצה, יש בינינו צירים רבים שלא נפסלו. נשנה את שיטת הבחירות בוועידה הקרובה. ננסה להשפיע על הכנסת כדי לחוקק חוק שיסדיר בחירות בארגון כמו שלנו. נפנה למבקר המדינה כדי שיבדוק את הליך הבחירות בארגון - ובעיקר, נתכונן לבחירות הבאות".

 

יש לציין כי באופן רשמי, הבחירות טרם הוכרעו - בשל הוותק של ארז, כדי להיבחר באופן סופי הוא יצטרך רוב מיוחד של שני שלישים מקולות נציגי המורים בשלב האחרון של הבחירות. ואולם, למעשה הרוב הזה כבר מובטח לו, שכן לאחר תבוסתו של פרידמן, לא נותר אף מועמד בעל סיכוי שיכול לאיים על ההגמוניה הבלתי מעורערת שלו.

 

ארז: "מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה"

ארז עצמו אמר היום ל-ynet, בראיון ראשון מאז שנודע כי הוא המנצח, כי האמין לאורך כל הדרך בנצחונו. "בסופו של דבר, אני מציע לציבור המורים, ציבור נבון וחכם - השכילו לבדוק ולברור בין הישגים ומעשים לבין הבטחות עם הרבה מאוד אוויר חם", אמר, וחזר על טענותיו המוכרות כי פרידמן ואנשיו פועלים בשליחות משרד האוצר בניסיון לשבור את התנגדות המורים לרפורמת "אופק חדש" במערכת החינוך.

 

"דודי פרידמן והאנשים מאחוריו מעוניינים ב'פולו דה מאני', לך בעקבות הכסף", טען. "מי שעומד מאחוריו יש לו אינטרסים. יש מעסיקים וטייקונים ומליונרים ואנשי ממון שתורמים כסף למועמד מסוים בבחירות, על מנת להשתלט על ארגון מקצועי. צריך להבין מדוע. למי שיש כסף ונותן לדודי פרידמן, יש להם אינטרסים רציניים בהצלחתו. יש לזה רק סיבה אחת - כל מעסיק לא רוצה שוועד חזק יפריע להם בביזנס. הביזנס שלהם הוא לקבל כמה שיותר עבודה מהעובדים שלהם, בפחות כסף".

 

עוד המשיך והסביר את טענותיו: "משרד האוצר, במשך החודשים האחרונים, לא רצה משא-ומתן (בנושא רפורמת "אופק") למרות שמשרד החינוך חפץ בכך, מתוך חשבון שלא צריך לתת הישגים לרן ארז לפני הבחירות".

 

לגבי המשך דרכו בראשות הארגון, אמר כי הוא מעוניין לשלב צעירים בהנהגת הארגון: "אני רוצה שיבואו אנשים צעירים ומוכשרים כדי להעביר את המקל הלאה. יחד עם זאת, ניאבק בהשתלטות עוינת של אינטרסנטים". 

 

הוא דחה מכל וכל את הטענות לאי סדרים בבחירות: "הכל נעשה בהליך יותר מדמוקרטי, שקוף, בפיקוח ועדת בחירות, פיקוח שופט בדימוס וכל הדברים האלה. מי שלא יודע לרקוד אומר שרצפה עקומה. הם רצו שופט והסכמנו. הם בחרו שופט והסכמנו. נשיאת בית משפט מחוזי דחתה עתירות שלהם. בית המשפט העליון לא קיבל עתירות שלהם. במשך שנה וחצי הגישו עשרות הליכים משפטיים וכולם נכשלו".

 

"אני חוזר ואומר", סיכם, "ציבור המורים נבון חכם, ויודע שברפורמות כמו 'אופק חדש' בעצם רוצים לקחת להם ביטחון תעסוקתי וכלכלי. גם משרד האוצר רוצה לקחת מהמורים וגם אינטרסנטים אחרים, שלא מבינים בחינוך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן. "הייתי בדרך לדיכאון"
צילום: יאיר ויינברג
ארז. "ניאבק בהשתלטות עוינת"
צילום: ירון ברנר
מומלצים