שתף קטע נבחר

ח"כים בליכוד על החיסול: "מצווה. דגן עובד טוב"

ח"כ טאלב א-סנע ערער על החלטה שלא לדון במליאה בחיסול אל-מבחוח בדובאי: "לחסל במדינה אחרת באמצעים של מאפיה, זה ניצחון?". ח"כ שאמה מהליכוד השיב לו: "אם הדרכון שלי יכול לעזור בחיסול מבחוח אני מוכן לתת אותו"

דיון סוער התקיים היום (ג') בוועדת הכנסת, בעקבות בקשה לקיים דיון במליאה בנושא "פרשת הדרכונים המזויפים". חבר הכנסת טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) תמה האם המוסד מנהל את הכנסת, ואילו ח"כ כרמל שאמה מהליכוד כינה את החיסול "מצווה".


טיבי, שאמה וא-סנע בדיון. "אני חושש לגורלו של שאמה" (צילום: גיל יוחנן)

 

הדיון בוועדת הכנסת התקיים בעקבות החלטת נשיאות הכנסת שלא לאשר את הנושא לדיון כהצעה לסדר יומה של המליאה. א-סנע הגיש ערעור לוועדה - שגם הוא

 נדחה לבסוף. "מדוע כנסת ישראל לא מקיימת דיון?", אמר בוועדה. "מי שמנסה לא לקיים דיון יש לו סיבה לא לקיים דיון... האם מאיר דגן מחליט איזה נושאים להביא לכנסת?".

 

הוא הוסיף כי "אין ספק שיש פה עניין לציבור ושהכנסת צריכה לדון בנושא", גם בהקשר ל"זיוף דרכונים ישראליים": "לחסל במדינה אחרת באמצעים של מאפיה, זה ניצחון? זה היה מעשה של טרור. כמו שהיה ניסיון עם חאלד משעל, נתפסו בדובאי במערומיהם, כל תנועה, כולל המשקפיים, הכל נתפס. מי שאחראי לדבר הזה צריך לעמוד לדין. אל תופתעו שיהיו צווי מעצר נגד מאיר דגן".

 

ח"כ שאמה ענה לו: "אם הדרכון שלי יכול לעזור בחיסול מבחוח אני מוכן לתת אותו. אני מוכן לתת גם את הדרכון הרגיל וגם את הדרכון הדיפלומטי". ח"כ יריב לוין (ליכוד) הוסיף בציניות: "לירות טילים על גני ילדים - זו גבורה. אל תאיים עלינו. אל תשב כאן ותאיים עלינו". שאמה אמר גם ש"אצטער מאוד אם לא מדינת ישראל עשתה את המצווה הזו".

 

ח"כ אחמד טיבי תמה "למה חברי כנסת כל כך מורגשים מאוימים על ידי העלאת נושא לדיון. נושא שהיה על עמודים שלמים, פרטי פרטים. התקשורת חגגה כמעט ברוח האופריה של כרמל שאמה".


הוועדה מצביעה - הערעור של א-סנע נדחה (צילום: גיל יוחנן)

 

מנקודה זו התנהלו חילופי דברים בין טיבי לשאמה, וכמה חברי כנסת הצטרפו לחגיגה. שאמה אמר: "מאיר דגן עושה עבודה טובה בשקט. הוא יקיר ישראל".

 

 טיבי שלף בתגובה גיבור אחר: "הגיבור האמיתי של הפרשה הזו הוא מפקד משטרת דובאי, שחשף את המחסלים". שאמה לא נותר חייב ושאל: "הליצן הזה?" טיבי השיב לו: "האיש הזה השאיר אותך עם המכנסיים למטה".

 

בשלב זה התערב ח"כ לוין ואמר לשאמה: "תן לשגריר דובאי בישראל לדבר". ח"כ מאיר שטרית מקדימה ניסה להרגיע ואמר שהדיון מיותר. טיבי עוד השחיל משפט ואמר בציניות: "אני חושש לגורלו של שאמה, יש לו שם ערבי, מחר עוד יכולים לחסל אותו".

 

בפנייה לח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), הוסיף טיבי בבדיחות הדעת: "תגיד, איפה קנית את המשקפיים האלה?".

 

Read this article in English 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי ושאמה בדיון, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים