שתף קטע נבחר

בית ספר לחרדים בבית שמש: ראש העיר הוזהר

משה אבוטבול הודיע שיפתח בשנת הלימודים הבאה ארבע כיתות לחרדים בלבד בבית הספר החילוני "שפות ותרבויות". ההורים מחו וכעת משרד החינוך מזהיר שיפקיע את סמכויות הרישום מהעירייה אם ההרשמה לא תיפתח לכל המגזרים

משרד החינוך שלח מכתב אזהרה חמור לראש העיר, משה אבוטבול, בעקבות הודעתו כי יפתח בשנת הלימודים הבאה ארבע כיתות המיועדות לאוכלוסיה החרדית בלבד בבית הספר החילוני "שפות ותרבויות", אשר ממוקם בלב שכונה חרדית. המתיחות בין חילונים לדתיים מגיעה לשיא, והיום התקבל בבית ראש העיר קליע ומכתב איומים.

 

החלטתו של אבוטבול לפתוח כיתות לחרדים בלבד גררה הפגנות ומחאות רבות מצד הורים לתלמידים בעיר. במשרד החינוך דורשים כעת מאבוטבול לפתוח את אזורי הרישום בכל בתי הספר בעיר לתלמידים מכל המגזרים ולא רק לחרדים. אם בתוך שבוע לא יאפשר הרשמה כנדרש, יעברו סמכויות הרישום מהעירייה למשרד החינוך.

 

במכתב שנשלח על-ידי משרד החינוך לאבוטבול, אשר הגיע לידי ynet, נכתב: "הריני מורה לך להתחיל לאלתר וללא כל דיחוי נוסף, בהליך הרישום למוסדות אלו ובין היתר פרסום הודעות להורים ועריכת הרישום כמתחייב לא יאוחר מ-7 ימים מהיום". במידה ולא יעשה כן, נכתב כי "בהתאם לחוק לימוד חובה וחוק חינוך ממלכתי מאפשרות למשרדנו להפקיע ממך את סמכות הרישום והעברתה למנהל המחוז

או לכל גורם אחר שהשר יקבע".

 

למכתב האזהרה קדמו דיונים עם מנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני, ושר החינוך, גדעון סער. שר החינוך הודיע כבר ב-13 בינואר במליאת הכנסת כי בית הספר ימשיך לפעול ולא ייסגר בעקבות המחלוקת.

 

דובר עיריית בית שמש, מתי רוזנצוויג, מסר בתגובה: "העירייה פועלת במסגרת הסמכויות הניתנות לה על פי החוק ובליווי משפטי. לגבי הרישום לכיתות א' - עם חזרתו לארץ של ראש העיר, משה אבוטבול, השוהה כעת בחו"ל במסגרת משלחת, תתקבל החלטה מסודרת בנוגע לפתיחת הרישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הפגנה נגד ההחלטה בבית שמש (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים