שתף קטע נבחר

פטנט חרדי: מחיצה אישית נגד סרטים במטוס

לקראת עונת הטיסות במגזר, פיתחה ועדת הרבנים לענייני תחבורה מחיצה אישית בטיסות לחו"ל "שפותרת את בעיית הצניעות בצפייה במסך טלוויזיה מרכזי". הדובר, הרב שמעון שטרן ל-ynet: "היא קלה להרכבה ולא מפריעה לשאר הנוסעים"

"טיסות מהדרין" עדיין אין, ומה יעשה מי שהסרטים המוקרנים במטוס פוגעים ברגשותיו? ועדת הרבנים לענייני תחבורה פיתחה "מחיצה אישית" המאפשרת לנוסעים החרדים להימנע מצפייה במה שהם מכנים "המכשלה הגדולה בטיסות לחו"ל". הוועדה מזמינה את הציבור לפנות אליה לקבלת המוצר ולהדרכה.

 

כמדי שנה לקראת חג הפסח, הנחשב ל"עונת טיסות" בציבור החרדי, פרסמו הרבנים את רשימת חברות התעופה שאינן מקרינות סרטים בטיסותיהן. הפעם הם מציעים לראשונה פיתרון גם עבור הבוחרים בחברות אחרות - פטנט שהומצא על ידי עסקן חרדי. במודעה מטעם הוועדה נטען כי המחיצות "פותרות את בעיית הצניעות ונותנות אפשרות ללמוד ולהתפלל כהלכה".

 

מדובר במחיצה מתקפלת, שבנויה בצורת האות "חית" ועשויה מפלסטיק וניתנת להרכבה בעזרת תופסנים על גבי המושב שלפניך. על פי המפתחים, המחיצה מעניקה לנוסע פרטיות במהלך הטיסה בכך שהיא מפרידה אותו מימין, משמאל ומלפנים. על-פי הוועדה, המחיצה נמצאת כבר בשימוש ובחברות התעופה מקבלים זאת בהבנה.

 

הצורך בפיתוח המוצר החדש הוסבר כך: "עיקר הבעיה בטיסות

לאירופה (היא) שבהם לרוב יש מסכים מרכזיים, מה שאין כן בטיסות לארה"ב שיש לכל אחד מסך אישי, אבל גם הם מהווים בעיית צניעות, ולצערנו בוטל הקוד של אל"ס (אזור ללא סרטים) בחברת אל-על".

 

דובר ועדת הרבנים, הרב שמעון שטרן, אמר ל-ynet כי המחיצה האישית מסתירה את שדה הראייה של הנוסע ואינה מפריעה לנוסעים האחרים. הוא ציין כי במקרים רבים נשאלו המשתמשים על ידי נוסעים אחרים איפה ניתן להשיג את המוצר - כדי לשמור על פרטיות בטיסה.

 

הדובר הוסיף כי "היא זולה, ניתנת להרכבה בקלות, ואפשר לקפל אותה ולהכניס גם לכיס". שטרן טוען כי לא מדובר בניצול חומרה הלכתית לעשיית עסקים: "זו בכלל לא יוזמה שלנו, וקשה לי להאמין שמישהו באמת יעשה מזה כסף".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים