שתף קטע נבחר

מסתמן: קורב לא יהיה התובע בתיק אולמרט

נציבות המדינה תמסור כבר בימים הקרובים את החלטתה באשר לפרקליט הבכיר, אך נראה כי זה יוכל לשוב לתפקידו רק באופן חלקי. ערוץ 2: קורב עבד מחוץ לפרקליטות בלא היתר

המתח בפרקליטות הולך וגובר לקראת החלטת נציבות שירות המדינה שתחרוץ את גורלו של עו"ד אורי קורב, התובע במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - ואולי גם את גורל התיק עצמו. האפשרות המסתמנת כרגע היא כי לפחות בשלב הראשוני, יוכל קורב לשוב לעבודתו באופן חלקי ולייעץ לתביעה מאחורי הקלעים, אולם ייאסר עליו להופיע בבית המשפט. משמעות הדבר היא שקורב יכין את העדים ויעבור על המסמכים השונים, אך לא ישמש תובע בפועל.

 

עם זאת, עדיין עומדים על הפרק גם תרחישים שונים. קורב נחקר אתמול במשך שעות ארוכות בנציבות, שם עימתו אותו החוקרים עם הקלטת הדברים שנשא בהרצאה בגנות השופטים.

 

קורב התייחס לכל אחד ואחד מהציטוטים, והסביר כי רבים מהם הוצאו מהקשרם שכן שאלה נאמרו בבדיחות הדעת. נוסף על כך, דווח בערוץ 2 כי בין היתר, העלתה החקירה כי קורב עבד מחוץ לפרקליטות ללא אישור בר תוקף. אל הנציבות הגיעו גם סטודנטים של קורב שתמכו בגרסתו והסבירו כי לא התכוון לדברים שאמר כפי שיוחס לו.

 

כך או כך, לא יישא קורב ביום חמישי הקרוב את נאום הפתיחה במשפטו של אולמרט, ואת מקומו יחליף פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל - כשלצידו עורכת הדין יעל שניידר. גורמים בפרקליטות העריכו כי אם יוחלט לבסוף שלא להתיר לקורב לשוב לתפקידו, יעבור התיק לידיו של אברבנאל. גורם משפטי בכיר אמר ל-ynet: "זאת תהיה מכה גדולה לפרקליטות בתיק אולמרט אם קורב לא יוכל לבסוף להופיע במהלך המשפט".

 

חלקם הראשון של הדיונים יעסוק בפרשת מרכז ההשקעות, שם יעידו מטעם התביעה חוקרי משטרה ואנשי מחשבים ממשרד התמ"ת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורב מגיע לחקירה, אתמול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים