שתף קטע נבחר

ה"מחסל" מדובאי בשדרות רוטשילד: "אני בהלם"

שמות ה"מחסלים" החדשים שנחשפו בדובאי תפסו את אדם מרקוס קורמן בבית העסק שלו במרכז תל-אביב. "בושה וחרפה שכך גונבים שמות וזהויות של אנשים פרטיים מן השורה", אמר בשיחה עם ynet קורמן, הנושא דרכון אוסטרלי. ישראלים נוספים ששמותיהם פורסמו היום נמחקו תוך דקות מאתר 144

"אני די בהלם ממה שאני שומע, זו גניבת זהות - אי אפשר להאמין לזה. בושה וחרפה שכך גונבים שמות וזהויות של אנשים פרטיים מן השורה". כך אמר אחרי הצהריים (יום ד') בשיחה עם ynet אדם מרקוס קורמן, דקות לאחר שנודע כי אדם הנושא דרכון אוסטרלי תחת שמו חשוד בהשתתפות בחיסולו של מחמוד אל-מבחוח בדובאי.

 

קורמן בן ה-34, שעובד בבית עסק לתיקון כלי נגינה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, נושא גם הוא דרכון אוסטרלי, שכן הוא נולד שם ועלה לארץ בהיותו ילד.

 

הידיעות החדשות מדובאי תפסו את קורמן עם לקוחות בבית העסק שלו. הוא התקשה להשיב כיצד ינהג כעת ואיך יטוס לאוסטרליה, בהיותו כעת "חשוד בין-לאומי". הוא סיפר ל-ynet כי בכל כמה שנים הוא נוסע לשם לביקור מולדת. "אני די בהלם ולא מאמין שזה קורה", סיכם.

 

"התקשרו אליי מכל התקשורת העולמית אבל לא התקשרו אליי מגורם רשמי ישראלי או אירופי, לרבות האינטרפול", הוסיף קורמן. "טיילתי והייתי ברחבי העולם, אך מעולם לא הייתי בדובאי או בנסיכות במפרץ. אני חש פחד והלם מאז ששמעתי על כך. זה חוסר אחריות ופגיעה בזכויות האדם והפרט לעשות דבר כזה".

 

משטרת דובאי מציגה: עוד 15 חשודים

כמו בפעם הקודמת שבה נחשפו שמותיהם של המעורבים בחיסול, גם הפעם כוללת הרשימה שמותיהם של ישראלים המחזיקים בדרכון זר, שזהותם "נגררה" בעל-כורחם לפעולה. בדיקת ynet העלתה כי ישראלית תושבת הצפון נושאת את אחד השמות הנוספים ברשימה החדשה, אך זו מכחישה כי יש לה דרכון זר כלשהו.

 

קרוביהם של שני ישראלים נוספים, המחזיקים בדרכונים זרים ושמם הוצג היום בידי משטרת דובאי - העדיפו לשמור על שתיקה. בנוסף, בשעות שאחרי פרסום הפרטים החדשים - יד נעלמה מחקה את פרטיהם של ה"חשודים" פיליפ קאר ודניאל מארק שנור מאתר 144.

 

ממה שחשפה היום משטרת דובאי עולה כי בחוליית החיסול היו 26 אנשים בסך הכל,

וכי כולם השתמשו בכרטיסי אשראי שהונפקו באותו בנק אמריקני. במשטרת דובאי אמרו כי חלק מחברי החולייה עזבו לאיראן אחרי החיסול.  

 

לפי הדיווח בתקשורת הערבית, 15 החשודים הנוספים השתמשו ב-6 דרכונים בריטיים, 3 איריים, 3 צרפתים ואף 3 אוסטרליים. בדיווח של רשת "אל-ג'זירה" נמסר כי בצוות היו חברות חמש נשים נוספות. לפי הדיווח, צוות המחסלים הגיע לדובאי ממינכן, רומא, פריז, מילאנו והונג-קונג - משם הגיעו ארבעה חברי צוות.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת שלו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד אדם קורמן, לא הישראלי
חוליית החיסול בדובאי
צילום: רויטרס
מומלצים