שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה השבוע: 70 חברות פרסמו דוחותיהן

  בין החברות שפירסמו: סמייל 012, על בד, דלק רכב ואחרות, ובאופן לא מפתיע הממהרות לפרסם גם נהנות מעליות יפות של מניותיהן

  המסחר בבורסה בתל אביב התנהל השבוע במגמה מעורבת, כאשר יום המסחר האחרון הסתיים במגמה שלילית. מדד המעוף סגר את השבוע בירידה של כחצי אחוז, מדד ת"א 100 נסגר גם הוא בירידה של כחצי אחוז. המניות הקטנות הפגינו ביצועים טובים יותר, כאשר מדד מניות היתר 120 עלה השבוע ביותר מ-2%. מניות הבנקים הפגינו השבוע תשואת חסר, כאשר מדד הבנקים ירד בשיעור של כ- 3.9%.

   

  בתחום הקונצרני המגמה השבוע הייתה שלילית. מדדי התל בונד ירדו בשיעור של קרוב לחצי אחוז. לעומתן אגרות החוב צמודות המט"ח עלו השבוע. למרות האופטימיות ששררה בשווקים לאחרונה, והעליות בשווקים, אנו ממשיכים לקבל אינדיקציות כי המשבר עדיין לא מאחורינו. בשבוע האחרון למשל, סוכנות הדירוג מודי'ס הזהירה מפני הורדת דירוג צפויה ליוון תוך מס' חודשים, במידה והמדינה לא תצליח לעמוד ביעדים הפיסקלים שהציבה לעצמה.

   

  ביום רביעי נאם יו"ר הפדרל ריזרב ברננקי, ואמר כי מצב הכלכלה עדיין אינו מאפשר להעלות את הריבית מרמתה האפסית, זאת למרות שבסוף השבוע שעבר העלה ברננקי את ריבית הניכיון, הריבית אותה נותן הבנק המרכזי האמריקאי לבנקים.

  בהקשר זה נציין כי נגיד בנק ישראל השאיר השבוע את הריבית בארץ ברמתה הנוכחית. הסיבה המרכזית לאי העלאת הריבית מרמתה הנמוכה (1.25%), הינה האינפלציה הנמוכה שנמדדה בחודשיים האחרונים במשק. עם זאת, בנק ישראל ציין בהודעה כי בכוונתו להמשיך בתהליך החזרת הריבית לרמה גבוהה יותר השוררת בד"כ במשק הישראלי.

   

  עונת הדו"חות בארץ החלה השבוע. עד כה פרסמו כ- 70 חברות את דוחותיהן, מתוך כ- 800 חברות ציבוריות סה"כ בישראל.

   

  על בד – יצרנית המגבונים מסכמת שנה חזקה, עם תזרים מזומנים של כ-90 מיליון שקל. עקב כך, החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בחודש מרץ בהיקף של כ-26 מיליון שקל. החברה צופה כי שנת 2010 תמשיך להטיב עימה, ושתצמח בשיעור גבוה של כ-25% במחזור המכירות. המניה עלתה השבוע בשיעור של כ-4.3%.

   

  סמייל 012 – החברה דיווחה על עליה של 3% במכירות לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-305 מיליון שקל. בשורת הרווח הנקי נרשם גידול משמעותי יותר, אשר הסתם בכ-60 מיליון שקל, לעומת כ-25 מיליון שקל אשתקד. כמו כן החברה פרסמה במסגרת הדו"ח השנתי כי רכישת בזק צפויה להיות מושלמת בחודש אפריל 2010. בסיכום שבועי עלתה המניה בשיעור של קרוב ל-6%.

   

  דלק רכב – החברה דיווחה על רווח נקי של כ-433.7 מיליון שקל בשנת 2009, כ-14% פחות משנת 2008. החברה ממשיכה במסורת חלוקת דיבידנד, כאשר הפעם יחולקו כ-127 מיליון שקל לבעלי המניות בחודש מרץ. מכירות מותגי החברה – מאזדה ופורד, המשיכו להפגין חוסן בשנת 2009 ולהגדיל נתחי שוק. המניה ירדה בסיכום שבועי בכאחוז וחצי.

   

  טאואר – החברה, העוסקת בתחום השבבים, המשיכה לרשום הפסדים גם בדוחות הרבעון הרביעי, אשר הסתכמו בשורה התחתונה בכ-31.4 מיליון דולר, לעומת 30.2 מיליון דולר ברבעון הקודם. למרות זאת, יש אור בקצה המנהרה, החברה דיווחה כי היא צופה שהיקף המכירות יוכפל כבר ברבעון הראשון של 2010. המניה עלתה השבוע בשיעור מרשים של מעל 8%.

   

  דלק נדל"ן – החברה ממשיכה לפעול לגיוס הכספים הדרושים לתשלום הקרוב לבעלי אגרות החוב. בהקשר זה נודע כי החברה מכרה השבוע את יתרת אחזקותיה בחברת מבני תעשיה בתמורה לכ-200 מיליון שקל. נציין כי מניות מבני תעשיה היו משועבדות לבנקים, ועל כן כ-150 מיליון שקל מהתמורה ישמשו להחזר חוב בנקאי. כמו כן נודע כי החברה שוקלת לבצע הצעת מכר ל־20% ממניות חברת הנכסים המניבים ויתניה לפי שווי של 450 מיליון שקל.

   

  מניות חיפושי הגז והנפט

  שותפות זרח - היום (חמישי) פורסם כי בקידוח צוק תמרור 4 המתבצע באזור ים המלח נצפתה זרימת נפט. בתגובה, שותפות זרח המבצעת את הקידוח טיפסה במסחר. החברה הגיבה על הידיעה בכך שציינה כי לא ניתן בשלב זה ללמוד מגילוי הנפט על המסחריות או הכלכליות של המאגר.

   

  השותפות בקידוח תמר- ישראמקו, דלק קידוחים, אבנר ואלון גז – החברות הודיעו השבוע על חתימת מזכר כוונות נוסף לרכישת גז טבעי מן המאגר. שווי העסקה לפיח מחיר הגז הינה כחצי מיליארד דולר.

   

  גבעות עולם דיווחה ביום א' על התפתחות בקידוח מגד 5. על פי דיווחי החברה ישנו סיכוי טוב על כך שהבאר תהיה מאגר ממנו יוכלו להפיק נפט בכמות מסחרית.

   

  יסמין אורנשטיין היא אנליסטית וטל חודארה היא מנהלת השקעות בכלל פיננסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בורסה. נתונים טובים לחברות המדווחות
  צילום: טל שחר
  מומלצים