שתף קטע נבחר

יוזמה בארה"ב: אזרחות למקימי סטארט-אפ

הסנאט האמריקני מציע ליזמים שיקימו חברות סטארט-אפ בארה"ב וויזת עבודה, ואם יעסיקו 5 עובדים, יוכלו לקבל בתוך שנתיים אזרחות אמריקאית

כחלק מרפורמה מקיפה בחוקי ההגירה לארה"ב, הוגשה היום (ה') לסנאט הצעת חוק שלפיה תוענק אשרת עבודה עבור יזמים שמקימים חברות סטארט-אפ בארה"ב. על פי דיווח הוושינגטון פוסט, את ההצעה הגישו הסנטורים ג'ון קרי מטעם המפלגה הדמוקרטית וריצ'רד לוגאר הרפובליקני.

  

"מדובר במהלך שנוי במחלוקת אשר יגרור ביקורת חריפה מצידם של מתנגדי ההגירה ושונאי זרים. אבל חשוב לזכור שכאן אנו מתכוונים להעניק אשרות לאנשים אשר מסייעים לבנות את הכלכלה האמריקאית וליצור מקומות עבודה הנחוצים למשק", הבהירו הסנטורים.

  

על פי ההצעה, יזמים אשר מסוגלים לגייס הון בהיקף של 250 אלף דולר לפחות - 100 אלף מהם משוק ההון סיכון המקומי - יקבלו ויזה בתוקף לשנתיים. אם בשנתיים אלה יצליחו היזמים ליצור 5 מקומות עבודה לפחות ולגייס מיליון דולר, או לחלופין לייצר הכנסה של מיליון דולר, הם יזכו באזרחות אמריקאית.

  

סוג האשרה המוצעת היא למעשה שדרוג של אשרה קיימת מסוג EB-5, הדורשת מהמהגרים להשקיע לפחות מיליון דולר בארה"ב ולהעסיק לפחות עשרה אנשים. וושינגטון פוסט מציין כי עד כה 160 משקיעי הון סיכון הביאו תמיכה ביוזמה החדשה. בין התומכים פול גראם, ברד פלד, פרד ווילסון, דיוויד מקליור, רון קונווי, מייקל מפלזה ואחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדרך לויזה עוברת דרך המחשב
צילום: יהונתן צור
מומלצים