שתף קטע נבחר

משטרת דובאי רוצה להקים צוות חקירה בינ"ל

משלחת של דובאי ביקרה במדיניות באירופה, וכעת מבקש מפקד המשטרה, דאחי חלפאן תמים, להקים צוות חקירה בינלאומי שירדוף אחר 26 החשודים בהתנקשות במחמוד אל-מבחוח

מפכ"ל משטרת דובאי, דאחי חלפאן תמים, הודיע היום (ו') שבכוונתו להקים צוות חקירה בינלאומי שירדוף אחר 26 החשודים בהתנקשות בבכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח. תאמים העריך כי האינטרפול יציב ברשימת המבוקשים את 15 המבוקשים החדשים כבר בשבוע הבא. הוא גילה שמשלחת מטעם משטרת דובאי ביקרה בכמה מדינות אירופיות רלוונטיות במהלך החקירה שהובילה לחשיפת המחסלים.  

 

תמים אמר לעיתון אל-ביאן, היוצא לאור באיחוד האמירויות, כי הוא פועל באמצעות ערוצים דיפלומטיים מול מדינות אירופיות, אוסטרליה ואולי אף ארה"ב, כדי להקים קבוצת עבודה ביטחונית בינלאומית שתכלול "לפחות שבע מדינות", במטרה לרדוף אחרי החולייה שהתנקשה באל-מבחוח. הוא ניצל את ההזדמנות ושיגר מסר למוסד הישראלי: "הפשע לא יועיל". הוא כיוון לכך שאין טעם להסתתר, להתחפש ולעשות שימוש בזהויות בדויות. באותה הזדמנות הכחיש את הדיווחים לפיהם מבצעי ההתנקשות נשאו דרכונים דיפלומטיים.

 

משטרת דובאי חשפה השבוע את פרטיהם של 15 חברים נוספים בחוליית החיסול, שמנתה 26 בסך הכל, בהם 5 נשים. לפי משטרת הנסיכות, החשודים הנוספים השתמשו ב-6 דרכונים בריטיים, 3 איריים, 3 צרפתיים ו-3 אוסטרליים. חקירתה העלתה כי 26 המחסלים הגיעו לדובאי משש ערים אירופיות: ציריך, רומא, פריז, פרנקפורט, מילאנו ודיסלדורף, וכן מהונג-קונג.

 

משטרת דובאי שיבחה את שיתוף הפעולה שלו זכתה מצד כל מנגנוני הביטחון הבינלאומיים הנוגעים בדבר. לדברי המשטרה, היא קיבלה אישורים רשמיים מהמדינות שלהן שייכים הדרכונים שבהם השתמשו המחסלים לכאורה, כי מדובר בדרכונים אמיתיים, אך בכאלה שהוצאו בדרכי מרמה. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מסתפק בחקירה מקומית. מפקד משטרת דובאי
צילום: AFP
צוות המחסלים בפעולה
צילום: רויטרס
מומלצים