שתף קטע נבחר

משטרת דובאי: יש לנו DNA של אחד המחסלים

מפקד משטרת דובאי הודיע כי בידיו DNA של אחד החשודים בחיסול אל-מבחוח וטביעות אצבע של כמה מהמתנקשים. גם בחיזבאללה מסיקים מסקנות מהחקירה: ישראל ואירופה שיתפו פעולה בחיסול עימאד מורנייה

התפתחות בחקירת החיסול בדובאי: מפקד המשטרה המקומית, דאחי חלפאן תמים, אמר היום (שישי) כי בידי המשטרה DNA של אחד ממחסליו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח, וכן טביעות אצבע של חברים נוספים בחוליית המתנקשים. כך דיווחה רשת "אל-ערבייה".

 

"יש לנו ראיית DNA מזירת הפשע", אמר תמים, "ה-DNA של הפושעים נמצא שם". לדבריו, הראיות החדשות מוכיחות ב"מאה אחוזים" את זהותיהם של המתנקשים.

 

משטרת דובאי פירסמה עד כה פרטים לגבי 26 חשודים בחיסולו של מחמוד אל-מבחוח, שמת בחדר מלון בדובאי לפני כחודש. האינטרפול פירסם צווי מעצר ל-11 חשודים, לאחר שדובאי פירסמה את שמותיהם ופרטי הדרכונים שלהם. מאוחר יותר מסרה משטרת דובאי כי ישנם 15 חשודים נוספים, ותמים אמר כי צווי מעצר עבורם ייצאו בשבוע הבא.

 

גם בארגון חיזבאללה מסיקים מסקנות מן ההתנקשות באל-מבחוח. מקורות המקורבים לארגון מסרו לעיתון הכווייתי א-ראי כי עתה ברור שהמוסד משתמש בדרכונים זרים ובסיוע מערבי. "מבצע ההתנקשות בבכיר חמאס, אל-מבחוח, הוכיח שהמוסד אינו רוח רפאים נסתרת, אלא מתבסס על המסתור אשר מעניקים לו המנגנונים של בעלות בריתו", אמרו המקורבים. 

 

חיזבאללה: אירופה סייעה בחיסול מורנייה

"כוחו של המוסד אינו נובע אך ורק מחולשתם של מנגנוני המודיעין הערביים, אלא גם מן הסיוע שמעניק המחנה המערבי לישראל", הוסיפו המקורות, "סוגיה זו הובלטה באופן ברור במבצע ההתנקשות באל-מבחוח בדובאי". 

 

הם ציינו כי כעת הם בטוחים שההתנקשות בעימאד מורנייה, קצין המבצעים של חיזבאללה, בוצע באמצעות שיתוף פעולה לוגיסטי של המוסד עם אירופה. "החקירות סביב ההתנקשות במורניה העלו כי נושאי דרכונים דנים, הולנדים ובלגים השתתפו במבצע ההתנקשות בסוריה. אירופה היא זו שציידה את המוסד במסמכים אשר היו נחוצים לביצוע המבצע ולפיכך היא שותפה לו".  

 

אותם המקורות הזהירו כי "חיזבאללה נמצא בכוננות מלאה לקראת כל מלחמה ישראלית אפשרית וכי הארגון מוכן ומסוגל להרחיב את זירת פעולותיו הביטחוניות נגד ישראל בכל מקום בעולם". 

 

היום דיווח העיתון אל-ביאן, אשר יוצא לאור באיחוד האמירויות, כי מפקד משטרת דובאי יוזם הקמת צוות

חקירה בינלאומי שאחר ירדוף החשודים בחיסול. הוא אף סיפר כי משלחת מטעם משטרת דובאי ביקרה בכמה מדינות אירופיות רלוונטיות במהלך החקירה שהובילה לחשיפת המחסלים.

 

תמים אמר כי הוא פועל באמצעות ערוצים דיפלומטיים מול מדינות אירופיות, אוסטרליה ואולי אף ארה"ב, כדי להקים קבוצת עבודה ביטחונית בינלאומית שתכלול "לפחות שבע מדינות", במטרה לרדוף אחרי החולייה שהתנקשה באל-מבחוח. הוא ניצל את ההזדמנות ושיגר מסר למוסד הישראלי: "הפשע לא יועיל". הוא כיוון לכך שאין טעם להסתתר, להתחפש ולעשות שימוש בזהויות בדויות. באותה הזדמנות הכחיש את הדיווחים לפיהם מבצעי ההתנקשות נשאו דרכונים דיפלומטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים