שתף קטע נבחר

מפקד משטרת דובאי לדגן: תודה בחיסול כמו גבר

דאחי חלפאן תמים מכה שוב, והפעם על הכוונת שלו ראש המוסד, מאיר דגן. "על אדם כמו מאיר דגן, להכיר בפשע שלו, כל עוד הוא סבור שזה אחד מעיקרי עבודתו, או להכחיש את מעורבות הארגון שלו באופן מוחלט"

אחרי שהודיע כי בידיו DNA של אחד החשודים בחיסול מחמוד אל-מבחוח וטביעות אצבע של כמה מהמתנקשים, שלח מפקד משטרת דובאי, דאחי חלפאן תמים, מסר לראש המוסד מאיר דגן.

 

 

העיתון "אל- אימרת אל-יום" היוצא לאור באיחוד האמירויות, דיווח כי מפקד המשטרה אמר: "על אדם כמו מאיר דגן, להכיר בפשע שלו, כל עוד הוא סבור שזה אחד מעיקרי עבודתו, או להכחיש

 את מעורבות הארגון שלו באופן מוחלט. אולם התנהגותו בדרך הזאת מבטאת את הפחד שלו, ואם לא כך, עליו להכיר באחריותו כמו גבר".

 

במקביל, הוא קרא למדינות ערב לבדוק היטב כל יהודי המשתמש בדרכון שאינו ישראלי, כדי להימנע מ"חדירות של המוסד". הוא הדגיש את הצורך של המדינות האירופיות לנקוט אמצעים יותר תקיפים כדי להגן על התעודות שלהם מפני חדירה, "שכן התברר שבידי המוסד יש את האפשרות להשתמש ברוב הדרכונים האירופים".

 

משטרת דובאי פירסמה עד כה פרטים לגבי 26 חשודים בחיסולו של מחמוד אל-מבחוח, שמת בחדר מלון בדובאי לפני כחודש. האינטרפול פירסם צווי מעצר ל-11 חשודים, לאחר שדובאי פירסמה את שמותיהם ופרטי הדרכונים שלהם. מאוחר יותר מסרה משטרת דובאי כי ישנם 15 חשודים נוספים, ותמים אמר כי צווי מעצר עבורם ייצאו בשבוע הבא.

 

אתמול דיווח העיתון אל-ביאן, אשר יוצא לאור באיחוד האמירויות, כי מפקד משטרת דובאי יוזם הקמת צוות קירה בינלאומי שאחר ירדוף החשודים בחיסול.

 הוא אף סיפר כי משלחת מטעם משטרת דובאי ביקרה בכמה מדינות אירופיות רלוונטיות במהלך החקירה שהובילה לחשיפת המחסלים.

 

תמים אמר כי הוא פועל באמצעות ערוצים דיפלומטיים מול מדינות אירופיות, אוסטרליה ואולי אף ארה"ב, כדי להקים קבוצת עבודה ביטחונית בינלאומית שתכלול "לפחות שבע מדינות", במטרה לרדוף אחרי החולייה שהתנקשה באל-מבחוח. הוא ניצל את ההזדמנות ושיגר מסר למוסד הישראלי: "הפשע לא יועיל". הוא כיוון לכך שאין טעם להסתתר, להתחפש ולעשות שימוש בזהויות בדויות. באותה הזדמנות הכחיש את הדיווחים לפיהם מבצעי ההתנקשות נשאו דרכונים דיפלומטיים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמים. מסר למוסד
צילום: AFP
דגן. יש קשר?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים