שתף קטע נבחר

לילי ספרא היא שרכשה את פסלו של ג'קומטי

פסל הברונזה "איש הולך 1" נמכר בתחילת החודש תמורת 104.32 מיליון דולר - הסכום הגבוה ביותר ששולם אי-פעם עבור יצירת אומנות במכירה פומבית. המיליארדרית היא אלמנתו של הבנקאי היהודי אדמונד ספרא, והונה מוערך בכמיליארד דולר

פסל הברונזה "איש הולך 1", של האמן השוויצרי אלברטו ג'קומטי, ששבר בתחילת פברואר שיא כשנמכר בסכום של 104.32 מיליון דולר - נרכש על ידי המיליארדרית לילי ספרא. כך מסרו שני גורמים מתחום המכירות הפומביות בלונדון, שביקשו להישאר בעילום שם. השניים סיפרו לסוכנות בלומברג כי הפסל הועבר למעונה של ספרא בלונדון.

 

 

מדובר בסכום הגבוה ביותר ששולם אי-פעם עבור יצירת אומנות במכירה פומבית. בית המכירות הפוביות סותביס' בלונדון דיווח כי עמלת המכירה ששילמה הרוכשת הייתה 30.12 מיליון דולר. המכירה שברה את השיא הקודם שעמד על 104.2 מיליון דולר - ששולמו עבור "איש עם מקטרת" של פאבלו פיקסו ב-2004.

 

ספרא, ילידת ברזיל המתגוררת בלונדון, היא אלמנתו של הבנקאי היהודי ממוצא לבנוני אדמונד ספרא, אשר נספה בשריפה בדירתו במונקו בשנת 1999. רכושה של ספרא נאמד בסכום של כמיליארד דולר, על פי רשימת עשירי העולם של המגזין פורבס לשנת 2009.

 

הצעתה של ספרא לרכישת הפסל של ג'קומטי נמסרה באמצעות הטלפון. סותביס' מקפיד לשמור על דיסקרטיות משתתפי המכירות הפומביות, ואינו חושף את זהותם - אלא אם הם נותנים את רשותם לכך.

 

דוברת של ספרא, ממשרד יחסי ציבור בפריז, מסרה לבלומברג כי "המדיניות שלה היא שלא להיענות לבירורים עיתונאיים מכל סוג". הדוברת סירבה להכחיש או לאשר את הדיווח.


פורסם לראשונה 28/02/2010 23:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים