שתף קטע נבחר

פרשת ההתעללות המינית: "החשודים סיפרו הכל"

כבר בעדותה הראשונה של הצעירה התברר לשוטרים כי מדובר במקרה קשה. כך התנהלה החקירה: ההאזנות לטלפונים, השמירה הצמודה של היחידה הסמויה - והבעת החרטה בחדרי החקירות. גורם בימ"ר: "לא בטוח שמקרים כאלה לא יחזרו"

המידע הראשוני הוביל לחקירה הסמויה - ולחשיפה. שום דבר לא הכין את מפקדי מחוז תל אביב לחומרת הפרשה של ההתעללות בנערה וניצולה המיני. חקירת הנערים החשודים כמעורבים בפרשה תימשך גם היום (ג'), אחרי שבית המשפט האריך אתמול את מעצרם ביומיים.

 

פרשת הניצול והאונס - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

על פי החשד, במשך כשלוש שנים, מגיל 15, הייתה נערה שפחת מין של קבוצת נערים משכונה מבוססת בצפון תל אביב, אשר נהגו לאנוס אותה ואף להכות אותה באכזריות - ותיעדו את שרשרת מעשי הזוועה בוידאו.

 

המידע המודיעיני הראשוני שהגיע לאנשי המודיעין בתחנת לב תל אביב שבמרחב ירקון דיבר על חשד שנערה נפלה קרבן לניצול מיני. "אלה מסוג הדברים שמגיעים כל הזמן", אמר גורם המעורב בחקירה. חוקרי יחידת הנוער הזמינו את הנערה אליהם על בסיס אותו מידע, אלא שכבר בעדותה הראשונה התברר להם שלא מדובר פה במקרה רגיל, גם לא במקרה אונס בודד או בחשוד אחד.


הצוות: סנ"צ ידידה סבג, פקד רן אריאלי, רפ"ק אייל פאר (צילום: ירון ברנר) 

 

המידע הועבר לפיקוד הבכיר של מחוז תל אביב. שם, לאחר קיום ישיבה מיוחדת, הוחלט להעביר את החקירה לידי היחידה המרכזית במחוז. "היה ברור שמעורבים פה נערים רבים, וצריך כוחות מיוחדים למשימה הזאת", הסביר ל-ynet גורם במחוז. על המשימה הופקד מפלג הסמים, בראשותו של סנ"צ ידידיה סבג, אשר תחת פיקודו פועל מחלק נוער חשיפה.

  

ה"סמויה" התגייסה לפיצוח

כשהחומר הועבר, הבינו בימ"ר כי לפניהם עדיין עבודה רבה, ובשביל לפצח את הפרשה הם חייבים לנהל חקירה סמויה. עשרות חוקרים ובלשים הוכנסו בסוד הסיפור תחת צוות חקירה מיוחד בראשותם של רפ"ק אייל פאר ופקד רן אריאלי. החקירה הסמויה החלה בתחילת החודש שעבר. הבלשים קיבלו לידיהם את שמות החשודים והחלו לבנות פרופיל של כל אחד ואחד.

 

לתמונה הוכנסו גם אנשי היחידה הסמויה, שביקשו ללמוד על אורח חייהם של הנערים החשודים. המעקב אחריהם התנהל כשהלכו לבית הספר, כשבילו במועדונים וכשנפגשו עם חברים. בשלב הזה היה ברור למשטרה כי החשודים יודעים על העדות שמסרה קורבן הפרשה בתחנת המשטרה. למרות זאת החליטו שם להמשיך במבצע, תוך שהם מספקים "מעטפת הגנה" למתלוננת ונמצאים איתה בקשר יומיומי.


עוד חשוד בבית המשפט. "היה ברור שמדובר בנערים רבים" (צילום: עופר עמרם)

  

"היינו ערוכים לקפוץ אליה בכל רגע נתון", הסביר גורם בימ"ר תל אביב. מה שהנערים לא ידעו הוא שבאותו הזמן, "ישבה" המשטרה גם על המכשירים הסלולריים שלהם והאזינה לשיחות התיאום ביניהם.

 

שבוע וחצי של חקירה סמויה הביאו את התוצאות שלהן ציפו החוקרים. לאחר שהוצגו הפרטים בפני מפקד המחוז וסגל הפיקוד, הוחלט להפוך את החקירה לגלויה. עשרות בלשים פשטו על בתיהם של הנערים ועצרו 13 חשודים. בחיפושים שערכו בבתיהם - ובעיקר במחשבים האישיים - גילו כי ישנן עדויות למעשים שבוצעו בנערה.

 

הנערים החשודים נשברו בזה אחר זה

אחד-אחד הובאו הנערים לחקירה במשרדי מחלק הנוער בימ"ר. בתחילה ניסו כולם לתת גרסה לפיה המעשים היו בהסכמה, וכי לא הבחינו בהתנגדות כלשהי מצדה של הנערה, אולם לאט לאט חשפו החוקרים עוד ועוד עדויות בפני הנערים, והצליחו לשבור את כולם. "לא היינו צריכים עד מדינה כי קיבלנו מהם הכל", אמר גורם בכיר בימ"ר.

 

בשלב הבא כבר שמעו החוקרים מפי החשודים דברי חרטה. רובם ניסו להסביר כי לא יכלו לדעת על היקף המעשים ומה שער על הנערה. כאשר החשודים פגשו את הוריהם בבית המשפט - הם ניסו לשאוב עידוד.

גם ההורים החזיקו בגרסה כי "הכל היה בהסכמה", אך יחד עם זאת - שלא במקרים דומים מהעבר - נהגו באיפוק יחסי והבינו שמשהו בהתנהגות ילדיהם לא היה בסדר.

 

"הכדור עובר עכשיו לבית המשפט", אמרו אמש בסיפוק בימ"ר, אך מייד הוסיפו: "לא בטוח שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד".

 

בא כוחו של החשוד המרכזי, עו"ד פאדי חמדאן, מסר בתגובה: "החשוד המרכזי טוען שכל יחסי מין היו בהסכמתה המליאה. הוא לא כפה עליה יחסי מין עם חבריו באף אחד מהמקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים מובא להארכת המעצר
צילום: עופר עמרם
מומלצים