שתף קטע נבחר

אושר בוועדת הכספים: הטבות בארנונה לבתי כנסת

ועדת הכספים אישרה היום לקריאה ראשונה הצעת חוק שמרחיבה את הפטור מארנונה שניתן לבתי כנסת כמו גם למסגדים וכנסיות. הוועדה עשויה לשקול את הרחבת הפטור גם למוסדות כגון בתי ספר שדה ומעונות לסטודנטים

ועדת הכספים אישרה היום לקריאה ראשונה הצעת חוק שמרחיבה את הפטור מארנונה שניתן לבתי כנסת כמו גם למסגדים וכנסיות. הפטור הקיים הוא בתנאי שהמקומות משמשים לתפילה בלבד ולא לפעילות עסקית ועשיית רווחים (כגון אירועים וכו' צ.ל.).

 

הוועדה אישרה תיקון שהציע ח"כ ניסים זאב (ש"ס) לאחר התייעצויות עם משפטנים לפיו הפטור מארנונה יחול גם אם בתי הכנסת משמשים גם ללימודי תורה ותרבות יהודית ובתנאי שלא ייגבה תשלום מהמשתתפים בפעולות אלה.  

 

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני אמר כי במהלך הכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית הוועדה עשויה לשקול את הרחבת הפטור גם למוסדות כגון בתי ספר שדה שח"כים ציינו כי פעילותם להכרת הארץ נופלת בהגדרה של "תרבות יהודית". 

 

במהלך הדיון דרשו ח"כ אלכס מילר וח"כ פאינה קירשנבאום ("ישראל ביתנו") להוסיף בדברי ההסבר של ההצעה גם פטור מארנונה למעונות סטודנטים והוועדה אישרה שבהכנה לקריאה שניה ושלישית, לא יהיה זה נושא חדש אלא חלק בלתי נפרד מן הצעת החוק.

 

לטענתמילר, "תשלום עבור מגורים בכלל ובמעונות בפרט מהווה נתח משמעותי מסך ההוצאות של סטודנט ממוצע בישראל. פטור מארנונה יוזיל אוטומטית ובאופן משמעותי את מחיר השכירות במעונות ויאפשר לסטודנטים קצת אוויר לנשימה מבחינה כלכלית". מילר, שגם עומד בראש שדולת הצעירים והסטודנטים בכנסת, הוסיף: "בלשכתי כבר החלו לעבוד על הצעת חוק שתסדיר בדיוק את הנושא הזה, אך הצירוף לבתי הכנסת מקצר משמעותית את הליך החקיקה כך שאולי נוכל לראות את הפירות כבר בשנת הלימודים הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ועדת הכספים רכישת תרופות ניצולי שואה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים