שתף קטע נבחר

אירופה: מגבילים מחירי גלישה בסלולר

מפעילות הסלולר באירופה יחויבו לקבוע לכל לקוח מכסת גלישה לפי בקשתו - ולהתריע לפני חריגה. עוד קבעה הנציבות האירופית כי מחיר מגהבייט בודד לא יעלה על יורו אחד

מפעילי רשתות סלולר באירופה כעת חייבים לאפשר מכסת הוצאה קבועה' בה יחייבו את הלקוחות המשתמשים בגלישה סלולרית בתחומי האיחוד האירופי, בתקנות שנכנסו לתוקפן אתמול (ב').

 

לקוחות יצטרכו עד אחד ביולי לקבוע מכסה חודשית מקסימלית מול הרשת שלהם. אלה שיקבעו סכום רצוי לגלישה יקבלו בברירת מחדל מכסה של 50 יורו (68 דולר). רשתות יחויבו במשלוח הודעת אזהרה כשלקוחותיהן ניצלו 80 אחוז ממכסת הגלישה הסלולרית שלהן.

 

46,000 יורו על גלישה בנדידה

עד כה, המחיר של גלישה מקוונת נותר ללא שינוי. המשרד האירופי המטפל בנושא, ציין כי טייל גרמני חוייב ב-46,000 יורו אחרי שצפה בתוכנית טלוויזיה ב-2009, בעת שהותו בצרפת – תחת תעריפי נדידה. באופן דומה, סטודנט בריטי חויב ב-9,000 יורו לאחר שנסע לחודש לימודים בחו"ל.

 

עוד לחצה הנציבות האירופית על הרשתות לחתוך את עלויות הנדידה שלהן, כך שמחירה הממוצע של שיחת טלפון סלולרית ירד ב-35 אחוזים – כ-20 יורו בחודש, לטענת האיחוד.

 

"צעד בבניית אמון הלקוחות"

על ידי קביעת מכסת גלישה, הנציבות האירופית מקווה ש"המפעילות ייטו להוריד את מחירי הגלישה הסלולרית", אמר ג'ונתן טוד, דובר הנציבות.

 

נלי קרוס, מי שהייתה נציבת האיחוד לענייני הגבלים עסקיים וכעת היא הנציבה לעניינים דיגיטליים, כינתה את התקנות החדשות "צעד בבניית אמון הלקוחות" כאשר הם גולשים באינטרנט ברחבי אירופה.

 

מפעילות הסלולר יוכלו כעת לדרוש לא יותר מיורו אחד למגהבייט של הורדה. גורמי הפיקוח המדינתיים יהיו אחראים ליישום התקנות, והנציבות תמסור דו"ח בנושא בשנת 2011. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב ליליאן
גלישה מפוקחת באירופה
צילום: ניב ליליאן
מומלצים