שתף קטע נבחר

"ועכשיו ציירו ENTER". שיעור מחשב בבי"ס יסודי

המחשבים התקלקלו - ותלמידי יסודי בראש העין לומדים עם דף, עיפרון והדמיון הפורה. משרד החינוך: מחשבים חדשים הוזמנו

שר החינוך גדעון סער הבטיח למחשב את כל הכיתות עוד שנים ספורות, אבל לפחות כיתה אחת רחוקה שנות אור מטכנולוגיה עדכנית. זה אולי קשה להאמין, אבל בשנת 2010, בבית ספר יסודי בראש העין לומדים מחשבים - בלי מחשבים.

 

בבית הספר "אוהל שלום" התקלקלו בתחילת השנה כחצי מ-26 המחשבים בכיתה המיועדת, והתלמידים פוצלו לכיתות נפרדות. כעת, גם זה כבר לא מתאפשר. הילדים נעזרים בניירות -

 מציירים מסך ומשרטטים פקודות כמו 'אנטר' ו'ספייס' (רווח).

 

בת חן נחום, אמא לילד בכיתה א' בבית הספר, סיפרה שבזמן השיעור שבמערכת נקרא "מחשבים", הילדים רק מציירים. "הבן שלי חוזר עם ציורים הביתה, כמו בגן. הבן שלי אמר לי - 'אמא, מביאים לנו מורה שיושב איתנו, לפעמים עושים לנו שיעור ונותנים לנו הרבה לצייר'. זה מצב לא תקין ומגוחך. צריך לאפשר לתלמידים לימודים בפועל ולא רק בתיאוריה".

 

רק לאחרונה הציג שר החינוך תוכנית שאפתנית - שטרם אושרה בממשלה - לפיה ימוחשבו כל בתי הספר בארץ בתוך חמש שנים, כדי לנסות ליישר קו עם הסטנדרטים במדינות ה-OECD (הארגון הבינלאומי לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי). בשנת 2012,

 המועד הבא למבחני ההשוואה הבינלאומיים של ה-OECD, אמור להתווסף לראשונה למבחנים הבינלאומיים גם מבחן במחשבים.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "מבדיקת הנושא עולה כי הנהלת בית הספר פנתה לרשות המקומית, שנושא זה נמצא באחריותה. הרשות המקומית הבטיחה שתרכוש מטעמה מחשבים חדשים לבית הספר, ואף נעשתה הזמנה.

 

"צוות בית הספר נערך מבחינת חומר הלימודים התיאורטי והמעשי במקצוע זה ומלמד את התלמידים בהתאם. המפקח האחראי על בית הספר יעקוב מקרוב אחר הנושא על מנת לשוב למתכונת לימודים סדירה בנושא זה", אמרו במשרד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשבים לא עובדים
צילום: אבי חיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אז מציירים (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים