שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צעיר לבנוני נורה ומת בשער פאטמה
  מקורות לבנונים: הצעיר הגיע למקום בו התגודדו לבנונים והשליכו אבנים לצידו הישראלי של הגבול ואז נורה בראשו ונהרג על-ידי סיור של צה"ל. מדובר צה"ל נמסר שהצעיר נורה לאחר שניסה לחצות את גדר הגבול בעזרת סולם

  חיילי צה"ל הרגו אחר הצהרים (שבת) את עילאל אל חאג', צעיר לבנוני בן 22 באיזור שער פאטמה. כך סיפרו עדי ראיה לסוכנות הידיעות רויטרס.
  לטענת עדי הראייה, הגיע אל חאג' לאיזור שער פאטמה, שם התגודדו מספר לבנונים והשליכו אבנים לעברו הישראלי של הגבול, התקרב לגדר המערכת, נורה על-ידי ג'יפ סיור של צה"ל בראשו ונהרג.
  מדובר צה"ל נמסר, כי החיילים פתחו באש לעבר הלבנוני, לאחר שזה ניסה לטפס על גדר המערכת בעזרת סולם ולא נענה לקריאות האזהרה של כוחות הביטחון. עוד נמסר מדובר צה"ל, כי כתוצאה מן הירי נפל הלבנוני מעבר לגדר ולצה"ל לא ברור מצבו.
  נשיא לבנון, אמיל לאחוד, גינה אחר הצהרים את ישראל על תקרית הירי. בהודעה שפרסם אמר לאחוד, כי ישראל מפעילה "תוקפנות יומיומית נגד אזרחים".
  הילאל אל חאג' בן ה-22 שנורה היום למוות ליד שער פאטמה הוא הלבנוני הראשון שנהרג לאחר נסיגת צה"ל. בצה"ל הדגישו היום כי רק השלמת הפריסה של יוניפי"ל וצבא לבנון ונקיטת יוזמה על ידם, תימנע נסיונות חדירה וחבלה בגדר.
  בסוף השבוע אמר מזכ"ל חיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, כי "המאבק לשיחרור האדמה הקדושה חייב להימשך". נסראללה, שדיבר בטלפון בכנס של החמאס בשכם, הוסיף כי השיחרור צריך להיות של כל פלסטין ולא רק החלק, שנכבש בשנת 1967.
  "האינתיפאדה שלכם היא התקווה לניצחון, שאלוהים הבטיח למאמינים. אנו בטוחים בניצחון ואת האויב ניתן להביס באדמה הטהורה שלכם כפי שהבסנו אותו בלבנון", אמר נסראללה.


  לפנייה לכתב/ת
  צילום: אי פי
  פצוע לבנוני בגבול (ארכיון)
  צילום: אי פי
  מומלצים