שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: קורב לא האיש שיטיף על סגנון

חילופי מכתבים ועקיצות בין עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר והפרקליט שפתח את הפה והוחזר לאחרונה לעבודתו, והכל בשל הודעות של אולמרט מהעבר

"קבלת פנים" מעורכי דינו של אהוד אולמרט לעו"ד אורי קורב, שהוחזר השבוע לעבודתו  בפרקליטות. עורכי הדין אלי זהר ונבות תל-צור, המייצגים את ראש הממשלה לשעבר, שלחו היום (ד') מכתב לפרקליט שהתבטא נגד שופטים, בו נכתב בין היתר: "לא נראה לנו כי קורב הוא האיש המתאים להטיף על סגנון ועל דרך התבטאות". מדובר בדברים שבאים בתגובה למכתב ששלח עו"ד קורב לפרקליטים, בו כתב כי צר לו על הסגנון של עורכי דינו של אולמרט.

 

במכתב שנשלח על-ידי פרקליטי אולמרט לפרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, נטען כי בדיון האחרון התכוונה הפרקליטות להגיש לבית המשפט מספר הודעות של אולמרט, מבלי שהוצגו תחילה לבדיקת ההגנה, למרות שההנחה היתה שהחומר הוגש בהתאם להסכמה שהושגה.

 

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר טענו כי הפרקליטות רצתה למסור שלוש הודעות של אולמרט, מ-1989-1990 ו-1991 , שכלל לא נוגעות לתיק ואינן חלק מחומר החקירה בו. הפרקליטים כתבו כי מעשה התביעה הינו "מעשה בלתי ראוי בעליל", כיוון שמעולם לא ניתנה הסכמה להגיש הודעות שנגבו לפני 20 שנה בהליך שהסתיים בזיכוי, ולהציג אותן באופן שיהיה עלול להטעות את בית המשפט כהודעות המוגשות בהסכמה.

 

בעקבות המכתב שלח עו"ד קורב תגובה, בה טען כי הדברים שהציגו עורכי דינו של אולמרט אינם נכונים, וכי שלוש ההודעות מהוות חלק מחומר החקירה ואף מצויות ברשימת חומרי החקירה. עוד נכתב, כי הודעות אלה אף הוגשו לעיון עורכי הדין. לבסוף הוא ציין במכתבו כי צר לו על העובדה שעורכי הדין מוצאים לנכון להעביר הודעות מכפישות לתקשורת, בטרם קיבלו מענה למכתב.

 

בעקבות כך נשלח מכתב שלישי לפרקליטות, על-ידי אלי זהר, בו נכתב: "לא נראה לנו כי קורב הוא האיש המתאים להטיף על סגנון ועל דרך התבטאות".

עוד כתבו הפרקליטים כי תמוה הדבר שדווקא עו"ד קורב, שלא נכח בדיון, נטל על עצמו לשחזר את השתלשלות העניינים באולם בית המשפט באותו יום.

 

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר מציינים כי הם מעולם לא נתנו הסכמה להגיש הודעות ישנות אלו של אולמרט, שהיו בכלל בפרשת החשבוניות הפיקטיביות, פרשה שממנה הוא זוכה. לדברי עורכי הדין, כל ניסיון להציג את הדברים כאילו אלו הן הודעות שהוסכמו הינו "ניסיון שמקומו לא יכירנו".

 

בעקבות המכתב החריף נגד קורב אמר ל-ynet גורם בכיר בפרקליטות: "נראה שצוות ההגנה מבקש לנהל קרב התשה תקשורתי, הנושא אופי אישי כלפי גורמי התביעה וחבל שכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בדיון האחרון בבית המשפט
צילום: AFP
עו"ד קורב. חזר לעבודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים