שתף קטע נבחר

"האוסטרלים באו לחקור על דובאי, פגעו וברחו"

רשת חדשות אוסטרלית דיווחה כי שלושה שוטרים אוסטרלים שבאו לחקור את הישראלים שבדרכוניהם נעשה כביכול שימוש לחיסול בדובאי פגעו ברוכבת אופניים בתל-אביב, ולא עצרו. שגרירות אוסטרליה: אנחנו בודקים

גם הם פגעו וברחו? אנשי משטרת אוסטרליה, שהגיעו לישראל כדי לחקור את השימוש שנעשה בדרכוניהם האוסטרליים של שלושה ישראלים במסגרת חיסול מחמוד אל-מבחוח בדובאי, היו מעורבים בתאונת פגע וברח בתל-אביב, שעות אחרי שנחתו בארץ. כך דיווחה הערב (יום ד') רשת ABC האוסטרלית. לפי הדיווח, הם לא עצרו להגיש סיוע.

 

הרשת דיווחה כי שלושת אנשי המשטרה הגיעו לישראל לחקור את השימוש בדרכוניהם של שלושת הישראלים שנקשרו בפרשה: אדם מרקוס קורמן, ג'ושווע דניאל ברוס וניקול סנדרה מקבי. הם העבירו את היום בשגרירות אוסטרליה בתל-אביב, שם אמורים היו לראיין את שלושת הישראלים. כשעזבו את בניין השגרירות בדרך למלון פגעה מכוניתם, עם לוחית זיהוי של שגרירות אוסטרליה, ברוכבת אופניים, מבלי לעצור.

 

הרוכבת עצמה לא נפצעה אמנם, אולם לפי הדיווח היא דורשת כעת מהשגרירות האוסטרלית להתנצל על המקרה, ולצייד אותה בגלגל חדש עבור אופניה. לדבריה, היא כבר יצרה קשר עם עורך דין. משגרירות אוסטרליה נמסר כי היא חוקרת את האירוע. לדברי השגרירות, האשה טרם הגישה תלונה רשמית, ולפיכך אינה יכולה לאשר שהתאונה אכן התרחשה. עד כה לא התקבלה תגובה ממשטרת אוסטרליה. עיתון באוסטרליה דיווח כי השלושה נסעו ברכב כסוף מסוג טויוטה.

 

דוברת שגרירות אוסטרליה אמרה לעיתון The Australian כי מדובר בנושא רציני. כשנשאלה מה אמר הנהג על שאירע, השיבה: "אינני חושבת שזה הולם כרגע להתייחס לחקירה שלנו שטרם הושלמה".

 

חשיפת משטרת דובאי כי מחסליו של בכיר חמאס השתמשו גם בשלושה דרכונים אוסטרליים עוררה מתיחות מסוימת בין

קנברה לירושלים, על אף שישראל לא הודתה במעורבות בחיסול. בשבוע שעבר זומן שגריר ישראל באוסטרליה, יובל רותם, לשיחה במשרד החוץ בקנברה, וביום שבת טען ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד, כי ארצו לא קיבלה הסבר מספק מישראל על מעורבותה לכאורה בזיוף הדרכונים.

 

בשבוע שעבר אמר שר החוץ האוסטרלי, קווין סמית, כי אם יתברר כי ידה של ישראל במעל, אוסטרליה לא תראה בכך מעשה של מדינה ידידותית. ביום ראשון אמר גורם במשרד החוץ האוסטרלי לעיתון במדינה כי העובדה שאוסטרליה נמנעה בשבוע שעבר בהצבעה בנוגע לדו"ח גולדסטון באו"ם, ולא התנגדה לו כבעבר, נועדה להעביר מסר לישראל שאל לה לקחת את תמיכתה בה כמובנת מאליה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחסלים ואל-מבחוח בדובאי. הרוכבת רוצה גלגל
צילום: רויטרס
מומלצים