שתף קטע נבחר

בשל כלבה ג'ינג'ית: 50 תלמידים יחוסנו בבית שאן

עשרות תלמידים מבית ספר יסודי בעיר יידרשו לעבור חיסון נגד כלבת, לאחר שבאו במגע עם כלבה חולה שהביא אחד הילדים. לאחר שנשכה שני ילדים הכלבה אותרה והומתה

בכלל לא משחק ילדים: תלמיד בבית ספר יסודי בבית שאן שהביא בשבוע שעבר כלבה ללימודים עורר בעיר בהלה לאחר שהתברר כי היא חולה בכלבת. ביומיים בהם שהתה בשטח בית הספר היא באה במגע עם 50 תלמידים.

 

לפני מספר ימים נודע לוטרינר העירוני כי ילד ננשך על-ידי כלבה בעיר. בהתאם לנהלים, הוא ביקש מלוכד הכלבים לאתר את הכלבה, אך בעוד האחרון תר אחרי הכלבה, היא הספיקה לנשוך ילד נוסף. "עשיתי אחד ועוד אחד, והבנתי שסמיכות המקרים מלמדת כי מדובר באותו הכלב", אמר הוטרינר העירוני, ד"ר איתי בר-שי.

 

בר-שי ואנשיו איתרו את הכלבה ובבדיקה שערכו לה עלה חשד שהיא חולה במחלת הכלבת.

הכלבה הומתה ודגימות מדמה נשלחו למכון הוטרינרי בבית דגן. יממה לאחר מכן התקבלה תשובה חד משמעית כי אכן מדובר בכלבה חולה.

 

"מדובר בסיפור מתגלגל, התחלנו לתור אחר אנשים שבאו במגע עם הכלבה". סיפר ד"ר בר-שי. ואכן, הסיפור על הכלבה החולה עבר מפה לאוזן וכבר אתמול בערב הגיעו לבית החולים העמק בעפולה תשעה ילדים הלומדים בבית הספר היסודי "תומר" בעיר, שבאו במגע עם הכלבה הנגועה. הם קיבלו חיסון ושוחררו לבתיהם.

 

היום הגיעו לבית הספר מנהל אגף החינוך בעירייה, עמי שמואל, והרופא המחוזי ד"ר עמוס מור.

הם עברו בין הכיתות והסבירו לתלמידים על חומרת המחלה. במכתב שהעבירו להורים בו הם מתבקשים לסור ללשכת הבריאות המחוזית, אם ילדם בא במגע עם כלבה קטנה, בעלת שיער ארוך בצבע חום ג'ינג'י. "קיימת אפשרות כי ילדכם בא במגע עם הכלבה, עליכם לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות המחוזית".

 

"אנחנו רוצים להגיע בתוך הזמן הקרוב לכל אדם שבא במגע עם הכלבה", אמר ד"ר בר-שי. "כשאני אומר מגע אני מתכוון, ליטוף, ליקוק שריטה או נשיכה, שכן מדובר במחלה חשוכת מרפא". בנוסף קראו בעיריית בית שאן לבעלי הכלבים לסור ולחסן את חיות המחמד שלהם כנגד מחלת הכלבת. באגף החינוך של העירייה הבטיחו לחדד את הנהלים לגבי הבאת חיות לשטח בתי הספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרון רופא-אופיר
ג'ינג'ית מסוכנת, על ארבע
שרון רופא-אופיר
מומלצים