שתף קטע נבחר

הסטודנטים בב"ש יתחרו: מי "מגלגל" הכי יפה?

תחרות "מגלגלים בקמפוס" תבחן את יכולת גלגול הג'וינטים. בעוד המארגנים מסבירים שהם לא מעודדים צריכת סמים, נשיאת האוניברסיטה רותחת: "תחרות פאתטית". היא מקווה שרק עד מאה ישתתפו, אבל מספר כפול כבר נרשם

סטודנט, נמאס לך לשנן דפים? למה שלא תגלגל אותם? התלמידים במוסדות האקדמיים בבאר-שבע שתקוותיהם להצטיין נגוזו, יוכלו בקרוב למצוא לעצמם תחום אחר לעשות בו חיל. תחרות "מגלגלים בקמפוס" שבה הם נקראים ליטול חלק באתר הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון תבדוק את כישוריהם בכל הקשור לגלגול ג'וינטים.

 

לפי הפרסום באתר הסטודנטים, המנצח בתחרות יזכה בפרס של 800 שקלים, וזה שיגיע למקום השני יסתפק ב-400. בעיתון "המדריך לסטודנט" התגאו בתחרות, וקראו לסטודנטים ליטול בה חלק: "אם אתה המגלגל הרשמי של החבר'ה, אם תמיד מחמיאים לך על יצירות המופת שיוצאות תחת ידיך, אם אחרי כל מה שעישנת עדיין קיימת בך מוטוריקה עדינה... זו התחרות בשבילך!", הפצירו בהם.


"מגלגלים בקמפוס", הכרזה הרשמית (מתוך האתר events.bgu.co.il)

 

בתקנון התחרות בחרו לציין בסעיף הראשון, תחת הכותרת "הקדמה וכיסוי תחת", כי העיתון ונותני החסות השונים מתנגדים מכל וכל לשימוש בסמים. עם זאת, הם רוצים "לפרגן" למי שהפכו את מלאכת הגלגול ל"אומנות של ממש". עוד הדגישו כי הקריטריון היחיד שיילקח בחשבון הוא האסתטיקה של הג'וינט ולא איכותו, וכי בתחרות יגולגלו ג'וינטים מטבק בלבד.

 

רבים מהסטודנטים שנשאלו על התחרות ביקשו להישאר בעילום שם, כדי לא לפגוע בלימודים שלהם ובעבודתם. "הייתי מאוד רוצה להשתתף, אבל אני לא יודע לגלגל רק טבק", אמר בחיוך הסטודנט ב', שלומד לתואר שני בפיזיקה. "זו יוזמה מבורכת. חזקו ואימצו, כל המעשנים!", קרא הסטודנט א', ששוקד על התואר בהנדסת תעשייה וניהול.

 

"הסקר הוכיח - גם מרצים בעסק"

מנגד, לא כולם התלהבו מהיוזמה. למרות שבתחרות מצהירים על שימוש ב"טבק חוקי למהדרין", הדבר מותיר טעם רע בפי חלק מהסטודנטים, שסבורים כי התחרות מוציאה שם רע לעיר ולהם. הסטודנט א', שלומד לתואר שני במחלקה להנדסת חשמל, אמר כי "מדובר פשוט בתחרות אידיוטיות". "אני לא אוהב את זה שמנסים להפוך את באר-שבע לבירת הסמים הסטודנטיאלית", אמר סטודנט אחר, לתואר ראשון לכימיה, כששמע לראשונה על המיזם. "זה לא נשמע לי כמו תחרות חינוכית במיוחד", הוסיף י', דוקטורנט למתמטיקה.

 

נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, פרופסור רבקה כרמי, התייחסה לתחרות המוזרה ואמרה כי "זו פשוט בדיחה גרועה". לדבריה, "זו תחרות בטעם רע. אני לא מבינה מדוע לאנשים אין רעיונות יותר טובים לעיסוקים חברתיים. הדבר הזה הוא חוסר טעם. אני רק מקווה שלא יהיו רבים שיתנדבו לתחרות המטופשת הזו. אם נשים זאת בפרופורציות הראויות - מדובר בתמונה פאתטית. כדאי פשוט להתעלם מזה. אם יהיו שם מאה אנשים, אהיה מופתעת".

 

לתחרות, אגב, נרשמו כבר 200 סטודנטים. יניב פרייד, הבעלים של עיתון המדריך לסטודנט, סיפר: "מדובר בתחרות הראשונה מתוך סדרת תחרויות, כשכל תחרות בעלת אופי אחר. הרעיון היה לעשות משהו לא-ממסדי. כמובן שאנחנו לא מעודדים צריכת סמים. יש תגובות לכאן ולכאן, ואני בסך הכל הולך עם העובדות. אני הייתי סטודנט באוניברסיטה הזו לפני

חמש שנים. עשו אז סקר כמה סטודנטים מעשנים סמים קלים, ולפי הנתונים שעלו ממנו כ-70 אחוז עישנו סמים קלים, בהם לפחות 40 אחוז מהמתרגלים והמרצים. זה משהו שקיים בשטח".

 

יש להדגיש כי לאגודת הסטודנטים או לאוניברסיטה עצמה אין כמובן חלק בתחרות, והיא כולה פרי יוזמתו של עיתון הסטודנטים העצמאי. התחרות מיועדת אך ורק לסטודנטים, שיחויבו להציג תעודת סטודנט, וגם הלומדים במוסדות האקדמיים בבאר-שבע שאינם אוניברסיטת בן-גוריון - מכללת סמי שמעון, מכללת קיי או האוניברסיטה הפתוחה - יוכלו להשתתף באליפות הגלגולים אם יציגו תעודת סטודנט.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגלגלים, אבל רק "על יבש"
צילום: AFP
צילום: חיים הורנשטיין
אוניברסיטת בן-גוריון. לא קשורה לתחרות
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים