שתף קטע נבחר

האב קונן על הבן ששאף גז ונהרג: 'נשארתי לבד'

אביו של סיסאי אשטו - היתום מאם - שנפל אל מותו מגג בית ספר בנתניה אחרי ששאף גז מזגנים, קיבל הודעה מנער אחר, ומיהר למקום, שם נקרע למראה הגופה. לפני שנתיים נפצע נער מהפנימייה שבה למד סיסאי, כשנפל אחרי ששאף גז מזגנים

"השארת אותי לבד" - כך בכה אמש (שבת) גואדו אשטו, שבנו סיסאי נהרג בנפילה מגג בית ספר בנתניה, כנראה בעקבות שאיפת גז מזגנים, אחרי שזיהה את גופת בנו.

 

  • תסכול מול גז המזגנים: "חוקי, ולכן קשה לטפל"

 

במשטרה עדיין מחפשים אחר הנערים שהיו עם ההרוג בעת האירוע, ומבדיקה

שנערכה עולה כי אחד מהם התקשר ככל הנראה לאב, והפציר בו לבדוק מה עלה בגורל בנו. האב קיבל את הבשורה הקשה דווקא כשהיה בחגיגת בר-מצווה ליד מקום מגוריו.

 

הנער בן ה-16 צנח מגג המוסד ברחוב אריה לייב יפה בנתניה, וצוות מד"א-שרון שהוזעק לזירה קבע את מותו במקום. כמה נערים הם שהזעיקו כנראה את כוחות ההצלה מטלפון ציבורי, וכוחות משטרה, מד"א וכיבוי אש פרצו את שער בית הספר שהיה נעול. לצד הגופה הם מצאו נייר כסף ובקבוקי פלסטיק, אמצעים שבדרך כלל משמשים נערים לשאיפת גז מזגנים, וצינור מזגן סמוך היה קרוע. הנער נפל מגובה לא-רב, אולם הוא נפגע בראשו ממרצפות הבטון שבחצר בית הספר.


האם מתה באתיופיה כשהיה בן שנתיים. זירת האירוע (צילום: עידו ארז)

 

מיד כשקיבל האב את הודעת הנערים, הוא הבין שדבר רע קרה, ומיהר לבית הספר. עם הגיעו, התקשר לבני משפחה נוספים, והזעיק אותם. בתחילה הוא התבקש לזהות את בנו על פי בגדיו, וכשהשוטרים סיפרו לו מה לבש - פרץ בזעקות שבר. בהמשך לקחו אותו השוטרים לגופת בנו, הראו לו את פניו, והאב הבין סופית כי בנו הוא ההרוג.

 

הנער ההרוג היה בן יחיד לאביו, ואמו מתה באתיופיה כשהיה בן שנתיים. בשלוש השנים האחרונות, מתברר, הוא למד

בפנימיית "בן-יקיר" בכפר הרא"ה שבעמק חפר. רק לפני שנתיים נפצע באורח בינוני נער בן 15 מאותו כפר הנוער, אחרי שטיפס על גג כדי לשאוף גז מזגנים. מחקירת המשטרה אז עלה כי הוא עלה על גג בניין בן שתי קומות, ניגש לשסתום מזגן, ושאף ממנו גז. כתוצאה מכך הוא איבד את שיווי המשקל ונפל.

 

גופתו של הנער שנהרג הועברה למכון הפתולוגי לרפואה משפטית, שם תיערך בה נתיחה שלאחר המוות, כדי לקבוע בוודאות את נסיבות מותו. במשטרה ממשיכים לחקור את האירוע כדי להבין בוודאות את שהתרחש.

פורסם לראשונה 06/03/2010 22:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיסאי אשטו. איבד את אמו בגיל שנתיים
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
האב גואדו. קיבל ההודעה באמצע החגיגה
צילום: עידו ארז
האב מובל בזירת האירוע
צילום: עידו ארז
מומלצים