שתף קטע נבחר

לפחות 57 הרוגים ברעידת אדמה במזרח טורקיה

על-פי הדיווחים לפחות שני כפרים נפגעו ישירות מהרעש, שהיה בעוצמה של 6 דרגות בסולם ריכטר. עיתונאי: הרעש אירע בשעה שמרבית התושבים ישנו. נמלטנו לרחובות ושוררת בהלה רבה

לפחות 57 בני אדם נהרגו הלילה (יום ב') ברעידת אדמה חזקה שפקדה את מחוז אלאזיג שבמזרח טורקיה. מוקד הרעש היה כ-43 קילומטרים מערבית לעיירה בינגול, בעוצמה של כ-6 דרגות בסולם ריכטר. לפחות 60 בני אדם נפצעו ברעש. 

 

ראש העיר קובנצ'ילר, בקיר ינילמאז, אמר כי הרעידה פגעה בכמה יישובים, ובמיוחד בכפרים בסיורט, אוקולר, יוקארי-קנטלי וקייאלי. מדובר בכפרים קטנים שמרבית הבתים בהם בנויים מאבן או מבוץ. הרעש הורגש גם במחוזות הסמוכים טונצ'לי, בינגול ודיארבקיר.

 

המכון הסיסמולוגי באיסטנבול דיווח כי הרעש אירע בשעה 4:32 בעוצמה של 6 דרגות בסולם ריכטר, ואילו המכון הגיאופיזי האמריקני דיווח כי העוצמה היתה 5.9 דרגות באותו סולם. הרעש לווה בכ-20 רעידות משנה, החזקה שבהן בעוצמה של 4.1 דרגות.

 

רעידת האדמה העירה את מרבית תושבי המחוז משנתם. הם נמלטו בפאניקה מבתיהם ונותרן תחת כיפת השמיים עד יעבור זעם. רשת CNN טורק דיווחה כי בין ההרוגות גם ארבע אחיות שנלכדו תחת ההריסות. כוחות חילוץ של צבא טורקיה והסהר האדום החלו להקים מחנות אוהלים באזור.

 

 נורסל סנגזר, עיתונאי מסוכנות הידיעות הטורקית דוגאן, סיפר כי הרעש נמשך בערך דקה. "הרגשנו אותו חזק מאוד וכולם ניסו לצאת החוצה לרחובות". לדבריו, אנשים רבים לכודים תחת ההריסות, ועדיין מורגשות רעידות משנה. גורם בשלטון המקומי בכפר יוקארי-קנטלי אמר כי ביישובו "לא נותרה אבן אחת במקומה".

 

בשנת 1999 נהרגו יותר מ-18 אלף בני אדם ברעידת אדמה חזקה בטורקיה. עוצמת הרעש אז הייתה 7.4 דרגות בסולם ריכטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רעידת אדמה בטורקיה (ארכיון)
צילום: אורן אגמון
מומלצים