שתף קטע נבחר

74% מהישראליות: האורגזמה שלנו יותר חשובה

סקר חדש על תפיסות והרגלים בחיי המין בישראל מעלה כי עבור רוב הנשים ומחצית מהגברים - האורגזמה הנשית חשובה מזו של הגבר. 73% מהגברים ו-57% מהנשים היו רוצים לקיים יותר יחסי מין, וכמעט מחצית מהגברים היו מנהלים רומן מחוץ לקשר כדי "להחיות את חיי המין"

האורגזמה הנשית מדורגת גבוה בסדר העדיפויות של נשים וגברים כאחד:  סקר חדש מעלה כי עבור 74% מהנשים, הנאתן במיטה חשובה יותר מהנאת בני זוגן; כמו כן, 49% מהגברים הוכיחו חוסר אנוכיות מרשים, כשהצהירו כי חשוב להם יותר שבת הזוג תחווה אורגזמה מאשר שהם יחוו אותה.

 

הסקר בדק תפיסות והרגלים מיניים בישראל ונערך על-ידי חברת התרופות באייר, יצרנית התרופה "לויטרה" לטיפול באין אונות. השתתפו בו 840 נשאלים, מהם 210 נשים בגילאי 35-60. 

 

גברים רוצים עוד

83% מהגברים ו-76% מהנשים הצהירו כי סקס הוא דבר משמעותי מאד עבורם. כשני שליש (כ-64%) מהנבדקים טענו שהם מסופקים מאד מחיי המין שלהם.

  

גברים, מסתבר שוב, מעוניינים לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר (73% מהגברים לעומת 57% מהנשים). בנוגע לתדירות קיום יחסי המין, דיווחו קרוב למחצית מהנשאלים כי הם מקיימים יחסי מין פעמיים עד שלוש בשבוע ו-16% מהנשאלים דיווחו כי הם מקיימים יחסי מין ארבע פעמים ויותר.

  

60% מהנשים דיווחו כי מצבן הרגשי הורע כשלא קיימו יחסי מין בתדירות הרצוייה להן. כמו כן, 72% מהנשים דיווחו כי בעיות בתפקוד המיני פוגעות בהערכה העצמית שלהן או של בן הזוג; בדיווחי הגברים, רק 52% מהם חשו כך.

  

מקרב הנשאלים הגברים 18% נטלו תרופות לשיפור התפקוד המיני. כאשר מקרב כלל הנשאלים 78% טענו כי אם יתקלו בבעיה בתפקוד המיני יפנו לרופא מומחה.  

 

לבגוד? למה לא

נראה כי הנאה מחיי המין חשובים לישראלים, אך כדי להחיות אותם אין להם כל בעיה לקיים יחסי מין מחוץ לקשר. כמעט מחצית מהגברים (44%) ורבע מהנשים

טוענים שהיו מנהלים רומן כדי להחיות את חיי המין שלהם. עם זאת, מהסקר עולה כי ישנה פתיחות גדולה בין בני הזוג בכל הנוגע למידת ההנאה מיחסי המין: 76% מהגברים ו-73% מהנשים ישוחחו עם בן או בת הזוג על חוסר סיפוק מיחסי המין. כמו כן, 58% מהגברים ו-52% מהנשים יחלקו עם בני הזוג את המאוויים האינטימיים שלהם.  

 

עוד עולה מהסקר כי ישראלים אוהבים סקס ספונטני, ועובר 65% מאיתנו, סקס ספונטני הוא דבר חשוב. בנוסף, 44% מהגברים ו-29% מהנשים טוענים שחיי המין ישתפרו אם בן הזוג יגלה יוזמה. בנוסף, 76% מהישראלים ציינו שזקפה היא תנאי חשוב לסקס טוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האני, אני ספונטני
צילום: jupiter
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים