שתף קטע נבחר

בישופים גרמנים יחקרו את ההתעללות בכנסייה

הכנסייה הקתולית הודיעה כי תמנה עורך דין לעמוד בחקירה עצמאית שתבדוק את ריבוי מקרי ההתעללות בגרמניה. בין הנחקרים: אחיו של האפיפיור, הכומר גיאורג רצינגר

ועידת הבישופים של גרמניה תחקור את מקרי ההתעללות מינית שנחשפו בכנסייה הקתולית. הפרשה היכתה גלים בכנסייה, בגרמניה וברחבי העולם בשל ריבוי המקרים והקשר לאחיו של האפיפיור, בנדיקטוס ה-16.

 

בשבועות האחרונים נחשפו מקרים רבים של התעללות בתלמידים בבתי ספר קתוליים בגרמניה. יותר מ-20 תלמידים ב"קניסיוס קולג", בית ספר קתולי פרטי בברלין, התלוננו על כך שמוריהם, אנשי מסדר הישועים, התעללו בהם מינית. תלמידים אחרים בבתי ספר ברחבי המדינה דיווחו גם הם על התעללות מינית. עד כה ידוע על 170 תלונות.

 

עיקר תשומת הלב מופנת לבישופוּת רגנסבורג, מפני שבה נמצאת המקהלה הקתולית "רגנסבורגר דומפטסן". נער מקהלה לשעבר התלונן החודש כי עבר התעללות מינית ופיזית וכי הוא חי ב"אווירת אימה". מקרה זה זוכה לסיקור נרחב משום שאחי האפיפיור, הכומר גיאורוג רצינגר, עמד בראש המקהלה בין 1964 ל-1994, אז התרחשו המעשים.

 

דובר מחוז רגנסבורג בכנסייה, יעקב שואץ, אמר כי את החקירה יוביל עורך דין עצמאי שאינו קשור לכנסייה. הכומר רצינגר כבר הודיע על נכונותו להעיד

במסגרת החקירה. בראיון שפורסם אתמול הודה רצינגר כי שמע שמועות על התעללות, אך לא דיווח לאיש. הוא גם התוודה כי נהג לסטור לתלמידיו בפניהם, אבל טען שזו לא היתה התעללות.

 

בכיר בכנסייה, קרל יוסטן, אמר שהחקירה תברר גם עם בנדיקטוס עצמו ידע על המעשים בעת שכיהן כארכיבישוף של מינכן. "איננו יודעים אם האפיפיור ידע על המקרים באותו הזמן", אמר יוסטן, "אבל אנחנו מניחים שלא כך היה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנסייה בחקירה. האפיפיור
צילום: רויטרס
רק סטר. רצינגר
צילום: AP
בית הספר בברלין
צילום: AFP
מומלצים