שתף קטע נבחר

אישום: השתכר והרג בת 70 בגלל פח אשפה

יעקב אלפדל, נתין סודני בן 29, נעצר שעות לאחר שהרג את אסתר גלילי סמוך לתחנה המרכזית בתל-אביב. בחקירתו הודה במעשה, שחזר אותו וטען כי היה שיכור. מכתב האישום נגדו עולה כי באותו יום תקף פעמיים נוספות וניסה לשדוד

הפלת פח אשפה הספיקה ליעקב אלפדל, אזרח סודן, כדי להרוג את אסתר גלילי סמוך לתחנה המרכזית בתל-אביב לפני כשבועיים - כך עולה מכתב האישום שהוגש נגדו הבוקר (יום ה') לבית המשפט המחוזי בעיר. אלפדל, בן 29, הואשם גם בשתי תקיפות ובניסיון שוד בדרום תל-אביב באותו יום.

 

מכתב האישום עולה כי אלפדל, שהגיע לישראל באוקטובר 2008,

הרג את גלילי בת ה-70, לאחר שזו הפילה פח אשפה לכיוונו וביצעה תנועת זריקה. הוא היכה אותה ברחוב הגר"א עד שהתמוטטה. לאחר מכן, הוא גחן מעל גופה וניסה לגרור אותה מהמקום ללא הצלחה - ולכן נמלט מהמקום. צוות מד"א שהוזעק למקום הצליח לבצע בה החייאה ולהחזיר לה את הדופק, אך היא פונתה לבית החולים איכילוב ונפטרה בהמשך היום.

 

אלפדל נעצר שעות אחרי המעשה על-ידי שוטרי מרחב יפתח ונלקח לזירה לצורך שחזור. הוא אמר למצלמות המשטרה שתיעדו את הדברים: "אני זוכר שהייתי שיכור, לא יודע למה הרבצתי לה".

 

רצח גלילי פוענח במהירות הודות לשוטר שזכר את דמותו של אלפדל. מיד לאחר פינוי גופת הקשישה מהזירה, נמסרה לשוטרים עדות על צעיר שנראה נמלט מהמקום. אחד משוטרי הסיור זכר את מראהו וכך הצליח לעצור אותו במהרה.

 

צוות החקירה, בראשותם של רב-פקד איציק כהן ופקד יוגב לביא, עצר את החשוד והעביר אותו לבדיקה, שם התגלתה בדמו רמת אלכוהול גבוהה. בחקירתו התקשה כאמור אלפדל להסביר את מניעיו, אולם ציין כי הוא זוכר שאכן ביצע את המעשים. הוא אף הראה לשוטרים את נתיב המנוסה שלו.

 

תקף שתי נשים וגבר

מסתבר שקודם להריגת גלילי, הטיל הנאשם את אימתו על הרחוב הקטן הסמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. הוא מואשם כי בליל ה-24 לפברואר

 תקף אשה, וחבט בה נמרצות בפלג גופה העליון. התקיפה נפסקה רק כשעובר אורח נחלץ לעזרתה והרחיק את אלפדל ממנה. כעבור 40 דקות הוא תקף אשה אחרת, גם ברחוב הגר"א, התנפל עליה וניסה לשדוד בכוח את התיק שלה. כאשר התנגדה, חבט בה ולקח את התיק.

 

אבל זה לא הכל. 30 דקות לאחר מכן, ברחוב בני ברק בתל אביב, הוא ניגש לעבר גבר שתיקן תקלה ברכבו. אלפדל קילל אותו והיכה במכת אגרוף בפניו. כתוצאה מהתקיפה נגרם לגבר דימום מהפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפדל בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
זירת הרצח בתל-אביב
צילום: מתי אלמליח
מומלצים