שתף קטע נבחר

עו"ד מבוכה: קורב איבד חומר חקירה של אולמרט

במהלך דיון במשפטו של ראש הממשלה לשעבר התברר כי סגן פרקליט מחוז ירושלים איבד מחשב נייד שהכיל את כל חומרי החקירה. הפרקליטות: זה לא רלוונטי

גילוי מפתיע במשפטו של ראש הממשלה לשעבר. פרקליטיו של אהוד אולמרט, טענו היום (ה') בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, איבד במהלך חיקור דין בארצות-הברית מחשב נייד שהכיל את כל חומרי החקירה בפרשות אולמרט השונות.

 

במהלך הדיון שאל פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, את פקד רחמים כהן-גבורה, האם הוא מכיר את המקרה של המחשב הנייד. העד אישר. פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, אמר בתגובה כי הדבר אינו רלוונטי למשפט. "זה מחשב של הפרקליטות ולא של המשטרה ולכן זה לא רלוונטי לחקירת המשטרה בנושא", טען. פרקליטי אולמרט ציינו כי היה צורך ליידע את ההגנה לגבי אובדן המחשב.

 

בתחילת החודש הוחלט, כי עו"ד קורב - אחד התובעים המרכזיים במשפט שמתנהל נגד ראש

הממשלה לשעבר - יסיים את חופשתו וישוב לעבודתו בפרקליטות מחוז ירושלים. עם זאת, בשלב זה, הוא לא יופיע בפני בתי המשפט.

 

כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות", עו"ד קורב השתמש במילים בוטות במיוחד כלפי גורמים שונים במערכת המשפט. בין היתר אמר בהרצאה: "ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם... חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור", אמר קורב.

 

ממשרד המשפטים נמסרה היום התגובה הבאה: "במהלך הנסיעה נגנב מחשב נייד ששימש את הפרקליט. על המחשב לא נשמרו חומרים מחיקור הדין ולפיכך לא נגרם אובדן של חומר. הנזק שנגרם מתבטא בערכו של מחשב נייד משומש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קורב. "לא רלוונטי לחקירה"
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. כל החומר היה במחשב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים