שתף קטע נבחר

poke נעמי חזן: קרב שמאל-ימין בפייסבוק

קבוצה ברשת החברתית שפתח פעיל שמאל בגנות תנועת "אם תרצו" עוררה את זעמו של העומד בראשה, שאיים לתבוע את המייסד - אם לא ימחק אותה. הוא לא נבהל והשיב בשלילה

אחרי הקמפיין המתוקשר נגד נעמי חזן, סימנו בתנועת "אם תרצו" מטרה חדשה למאבק. יו"ר התנועה שיגר היום (ה') דואר אלקטרוני לפעיל שמאל ובו איים כי יתבע אותו אם לא יסיר מרשת "פייסבוק" קבוצה הנושאת את השם: "אם תרצו - תנועה פאשיסטית". מייסד הקבוצה לא התרשם מהאיום ואמר: "אוכיח בבית המשפט כי אמת דיברתי”.

 

שלטי החוצות הרבים נגד "הקרן החדשה" והאשמות חברי "אם תרצו" כי העומדת בראשה סייעה להכפיש את שמה של ישראל בדו"ח גולדסטון עוררו זעם רב בקרב פעילי השמאל. בעקבות זאת, החליט רועי ילין, ששימש בעבר דובר מפלגת מרצ, להקים ברשת החברתית קבוצה בגנות התנועה.

 

אלא שהיום נדהם ילין למצוא בתא הדואר האלקטרוני שלו הודעה ששיגר לו לא אחר מיו"ר "אם תרצו" עצמו, רונן שובל, בזו הלשון: "רועי שלום, מעיון בדף הפייסבוק 'אם תרצו - תנועה פאשיסטית', עולה כי אתה יצרת אותו. תנועת "אם תרצו" איננה תנועה פאשיסטית, ולא תסבול הוצאת דיבה אודותיה. ברצוני להודיעך כי אם לא תמחק את הקבוצה בתוך 72 שעות, בכוונתו לפנות ביום ראשון הקרוב למשרד עורכי דין כדי לתבוע אותך אישית על הוצאת דיבה ולשון הרע".

 

שובל הבהיר לילין כי גם אם יעביר את ניהול הקבוצה לידי אדם אחר, ימשיך לראות בו האחראי לה. ילין, מצדו, נשאר אדיש לנוכח הדברים, והחליט להמשיך את פעילות הקבוצה ולפגוש את שובל בבית המשפט.

 

"קיבלתי את האיום הנלעג בתביעה ששלחת אלי. הסיבה להקמת הקבוצה היא הקמפיין המסית והשקרי נגד הקרן החדשה ופרופ' נעמי חזן העומדת בראשה", ענה פעיל השמאל לשובל. "בקמפיין נפסד זה, שלווה בקריקטורה דר-שטירמרית באופייה, האשמתם את הקרן החדשה ואת ארגוני זכויות האדם בישראל בכך שהם שונאים את המדינה ומנסים לפגוע בה במזיד. הקטנתם לעשות, ואף ביימתם הפגנה בנוסח הזכור מימי ההסתה הנוראים נגד ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל, שבה התחפשתם לפעילי חמאס".

 

ילין סיכם כי "כתומך בארגוני זכויות האדם ובחופש הביטוי וההתארגנות, מצאתי לנכון להגיב וכך גם מעל 2,000 החברים שהצטרפו לקבוצה. אין בכוונתי להסיר אותה מאתר פייסבוק, ואם אדרש אוכיח בבית המשפט כי אמת דיברתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחרי הקמפיין המתוקשר נגד חזן
צילום: יעקב סער לע"מ
הקבוצה בפייסבוק. ממשיכה לפעול
מומלצים