שתף קטע נבחר

S&P אישרה את דירוג ישראל ברמה של A

חברת הדירוג הוסיפה שהתחזית היא יציבה. "המיתון העולמי פגע בייצוא הישראלי ב-2009 אך ישראל נהנית מעודף בחשבון השוטף ומרזרבות מט"ח גדולות", נמסר מ-S&P

S&P מצטרפת למודיס, ומאשרת את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A והוסיפה שהיא לא מצפה להתדרדרות פיסקלית נוספת. החברה הוסיפה, כי ההתדרדרות היא מחזורית והרפורמות הכלכליות ימשיכו להיות מיושמות.

 

 

S&P אישרה דירוג של A על האג"ח החדשות שהמדינה הנפיקה אתמול באירופה בהיקף של 1.5 מיליארד אירו לפרעון ב-2020. "אנו מאמינים שהמיתון העולמי פגע בייצוא הישראלי ב-2009. עם זאת, ישראל נהנית מעודף בחשבון השוטף והבנק המרכזי העלה את רזרבות המט"ח שלו ליותר מ-60 מיליארד דולר בסוף 2009 לעומת 43 מיליארד דולר בשנה הקודמת", אמרה S&P במסגרת הדירוג.

  

עוד נאמר בדירוג, כי צרכי החוב החיצוני של המדינה בשנה הנוכחית צפויים להוות 85% מהרזרבות של בנק ישראל בתוספת תקבולי החשבון השוטף כך שמדובר בשיפור משמעותי מה-109% שנרשמו ב-2008. עם זאת, החברה הוסיפה שהמימון הציבורי של ישראל נותר בעוכריה לאחר שיחס החוב-תוצר צמח בסוף 2009 ל-80%.

 

 אחד מגורמי הסיכון לחוב הוא המצב הבטחוני. "כל קונפליקט מתמשך עם חמאס, חיזבאללה או מדינות באיזור, בייחוד איראן, עלול להשפיע לרעה על הדירוג. המחיר של עימותים מעין אלו יעיב על המימון הציבורי של המדינה ויכווץ את הגמישות הפיסקלית שלה", נמסר. כל התקדמות במצב המדיני-בטחוני תניע את החברה לבחון מחדש את הדירוג ולשקול להעלות אותו. מנגד, עיכובים פיסקלים או התדרדרות במצב הבטחוני תעיב על הדירוג.

 

 


פורסם לראשונה 12/03/2010 21:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דאג" ליתרות המט"ח. סטנלי פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים