שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נהג נפגע מבקבוק תבערה בכביש 443
  הבקבוק פגע ברכב שנסע ממחסום עטרות לכיוון ירושלים, הנהג נפצע קל מאוד משברי זכוכיות. בימין מוחים: החלטת בג"ץ לפתוח את הכביש מסכנת את הנוסעים

  בקבוק התבערה שיצית שוב את אש המאבק? חודשיים וחצי אחרי שבג"ץ הורה להתיר לפלסטינים לנסוע בקטע מכביש 443, חרף מחאות הימין כי פירוש הצעד הוא חידוש הפיגועים נגד ישראלים באזור, הושלך הערב (שבת) בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי שנסע בכביש. הנהג נפצע קל מאוד, והרכב עלה באש. רק לפני 11 יום ירו פלסטינים לעבר עמדה של צה"ל סמוך לכביש.

   

  בקבוק התבערה הושלך לעבר מכונית שנסעה ממחסום עטרות לכיוון ירושלים, וכתוצאה ממנה נפגע הנהג משברי זכוכית, ולרכבו נגרם נזק. בנו, שהיה גם כן במכונית, לא נפגע כלל. חיילי מג"ב פתחו בסריקות באזור. מאיר אוחיון, שהיה עד לאירוע, סיפר ל-ynet כי "ראינו חפץ נזרק. כשהוא פגע באוטו, היה הבזק של אש".

   

  בסוף חודש דצמבר פסק בג"ץ כי יש לאפשר לפלסטינים לנסוע בכביש, אחרי כתשע שנים שבהן נאסר עליהם להשתמש בו. ההחלטה עוררה זעם בקרב גורמים בימין, שיזמו בעקבות הפסיקה חוק "עוקף בג"ץ", שיאפשר למדינה לפעול בניגוד להחלטה. לאחרונה הגיש ח"כ משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו הצעת חוק שמטרתה לשנות את המצב המשפטי בכביש 443. ההצעה קובעת כי יש לספח אותו לתחומי מדינת ישראל - דבר שבאופן אוטומטי יאפשר רק לאזרחי ישראל להשתמש בו.

   

  ראש מועצת גבעת זאב, יוסי אברהמי, אמר בעקבות האירוע הערב כי ההחלטה של בג"ץ מסכנת את תושבי גבעת זאב ואת

  הנוסעים בכביש 443. "אני דורש בדחיפות להיפגש עם אלוף פיקוד המרכז, כדי שלא יאפשר לצה"ל להתחיל את העבודות שיאפשרו לפלסטינים לנסוע בכביש. אם זה לא יקרה, אני מתכוון לעתור לבית המשפט".

   

  את גינויי הימין להחלטת בג"ץ ליבה כבר הירי לעבר עמדת צה"ל ליד הכביש ב-2 במרס. סמוך לשעה שמונה בערב עצר כלי רכב סמוך למוצב, וממנו נורו לפי ההערכה כ-20 כדורים. בצה"ל פתחו בסריקות אחר כלי הרכב, שנמלט מהמקום לכיוון הכפר הסמוך. ההערכה בצבא בעקבות האירוע הייתה כי הירי בוצע לעבר החיילים בעמדה - ולא לעבר הכביש. בשנה שחלפה היו תשעה אירועי ירי באזור המדובר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נהג נפגע מבקבוק תבערה בכביש 443"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים