שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורמולה 1: אלונסו מנצח בבאחריין

  המירוץ הראשון של עונת 2010 הסתיים בניצחון מושלם של קבוצת פרארי: אלונסו סיים ראשון, ופליפה מאסה סיים שני. לואיס המילטון, אלוף ענת 2008, סיים במקום השלישי. מיכאל שומאכר, שבע פעמים אלוף העולם שחזר אחרי הפסקה של שלוש שנים, סיים שישי

  פרננדו אלונסו, הרכש החדש של קבוצת פרארי, ניצח במירוץ הפורמולה 1 הראשון של עונת 2010, שהסתיים לפני זמן קצר בבאחריין. אלונסו - אלוף העולם לשעבר עם קבוצת רנו ב-2005-6 - זינק למירוץ מהמקום השלישי, אך עקף את בן-קבוצתו, פליפה מאסה, כבר לאחר מספר פניות. בהמשך עקף אלונסו גם את סבסטיאן וטל, מקבוצת רד-בול, שהוביל עד ההקפה ה-34 אך האט בגלל תקלה.

   

  מדובר בניצחון מרשים של הקבוצה האיטלקית, אשר ידעה לא מעט אכזבות במהלך שתי העונות האחרונות. בן קבוצתו של אלונסו, אשר חזר להתחרות לאחר חודשים ארוכים בהם התאושש מפציעה קשה, המשיך ביכולת המצוינת שהפגין במהלך סוף השבוע, וסיים לבסוף שני. בכך השלים פתיחה מרשימה עבור הקבוצה האיטלקית.


  ההתחלה המבטיחה של ווטל (צילום: AP) 

   

  לואיס המילטון, אחד מארבעת אלופי עולם לשעבר על המסלול, זינק עם המקלארן מהמקום הרביעי, וסיים לבסוף שלישי תוך שגם הוא עוקף את וטל. נהג רד-בול סיים לבסוף רק במקום הרביעי, לאחר שזינק ראשון והוביל במרבית שלבי המירוץ. אלא שתקלה במערכת הפליטה הגבילה משמעותית את מהירותו, ואיפשרה לאלונסו, מאסה והמילטון לעקוף אותו כ-15 הקפות לסיום. העקיפה על וטל הייתה למעשה הדרמה היחידה על המסלול בבאחריין, במירוץ שהתברר כמאכזב למדי בכל הנוגע ל"אקשן" הצפוי, כתוצאה משינויי תקנון רבים.

   

  במקומות החמישי והשישי סיימו צמד נהגי קבוצת מרצדס: ניקו רוזברג ומיכאל שומאכר. רוזברג הצעיר הפגין יכולת עדיפה לכל אורך סוף השבוע, זינק למירוץ מהמקום החמישי, והיה מהיר מבן-קבוצתו גם בכל שלבי המירוץ. שומאכר, שבע פעמים אלוף העולם - שחוזר לסבב הפורמולה 1 לאחר שלוש שנות היעדרות - זינק למירוץ מהמקום השביעי, ובשלבי המירוץ האחרונים התמודד בהצלחה עם ניסיונות עקיפה מצדו של ג'נסון באטן, אלוף העולם בעונת 2009. באטן, שזינק שמיני, לא היה מהיר כבן-קבוצתו המילטון, ונאלץ להסתפק במקום השביעי. 

   

  את העשירייה הראשונה במירוץ סגרו מארק וובר (רד-בול), ויטנטוניו ליוצי (פורס-אינדיה) ורובנס באריקלו (וויליאמס).

   

  באחריין: תוצאות המירוץ

   

  1. פרננדו אלונסו, פרארי

  2. פליפה מאסה, פרארי

  3. לואיס המילטון, מקלארן

  4. סבסטיאן ווטל, רד-בול

  5. ניקו רוזברג, מרצדס

  6. מיכאל שומאכר, מרצדס

  7. ג'נסון באטן, מקלארן

  8. מארק וובר, רד-בול

  9. ויטנטוניו ליוצי, פורס-אינדיה

  10. רובנס באריקלו, וויליאמס

   

  אליפות הנהגים

   

  1. פרננדו אלונסו, 25 נקודות

  2. פליפה מאסה, 18 נקודות

  3. לואיס המילטון, 15 נקודות

  4. סבסטיאן ווטל, 12 נקודות

  5. ניקו רוזברג, 10 נקודות

  6. מיכאל שומאכר, 8 נקודות

   

  אליפות יצרנים

   

  1. פרארי, 43 נקודות

  2. מקלארן, 21 נקודות

  3. מרצדס, 18 נקודות

  4. רד-בול, 16 נקודות

  5. פורס-אינדיה, 2 נקודות

  6. וויליאמס, 1 נקודה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכאל שומאכר: שבע פעמים אלוף העולם, הסתפק במקום השישי
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים