שתף קטע נבחר

בכותל: חרדים השליכו כיסאות על מתפללות

"פתאום היה שם מטח של כעשרה כיסאות שעפו לעברנו, ושניים מהם אפילו נשברו", כך שיחזרה יו"ר "נשות הכותל" את אירועי תפילת שחרית של ראש חודש ניסן. המשטרה עיכבה לחקירה שניים מהתוקפים

חודש חדש הגיע, והמהומות מתחדשות: המשטרה עצרה הבוקר (ג') ברחבת הכותל המערבי שני חרדים החשודים כי השליכו כיסאות לעבר קבוצת "נשות הכותל" שחברותיה התפללו במקום. הם נלקחו לחקירה בתחנת מרחב דוד הסמוכה, ותפילת הנשים החגיגית לציון ראש חודש ניסן נמשכה כסדרה.


השלכת הכיסאות הבוקר

  

התקרית אירעה כמה דקות לפני השעה שבע, כאשר נשים ראשונות מהמניין הקבוע כבר הגיעו למקום אך טרם התעטפו בטליתות או החלו את התפילה. הן המתינו לחברותיהן ברחבה העליונה של האתר, וקבוצת חרדים החלה להתגודד כנגדה מעבר למחיצה המפרידה אותה מעזרת הגברים. 

 

"פתאום היה שם מטח של כעשרה כיסאות שעפו לעברנו, ושניים מהם אפילו נשברו",

שיחזרה יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, בשיחה עם ynet. לטענתה, עיתוי המחאה – זמן שהיא וחברותיה רק עמדו בהמתנה לתחילת התפילה – מלמד כי מדובר בקבוצה מוסתת שמגיעה למקום רק כדי ליצור פרובוקציה.

 

"היה שם רב מבוגר שזעק בקול ניחר 'הצילו, גוועלד, תלמדו מה זה להיות יהודי אמיתי', ואלה שסביבו היו כמו חסידים שלו", הוסיפה הופמן, "ברגע שהזעקנו משטרה הגיעו כארבעים שוטרים ושוטרות יצרו מחיצה אנושים בינינו לבין החרדים". לדבריה, בסופו של דבר התקיימה "תפילה נהדרת" בהשתתפות למעלה מ-70 נשים. 

 

יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, אמר בתגובה: "הכותל הפך בשנים האחרונות לבית כנסת חרדי. כל המבקר במקום מבחין בשינויים. ההפרדה בין גברים לנשים מתחילה כבר בשערי הביטחון, מעבר מיוחד לגברים עד לעזרת הגברים, שלא יעברו חלילה ברחבה הציבורית המעורבת. היחס לנשים הוא כאילו נשים הן מוקצות. האיש המכונה 'רב הכותל' מועל בתפקידו. הוא רבם של הגברים החרדים שעושים בכותל כרצונם. מאבקן של נשות הכותל הוא לא רק למען התפילה שלהן עצמן אלא למען כל מי שחרד לשלומה של ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים