שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחקר: נשים רוצות גבר מאצ'ו אך לא סומכות עליו
  חוקרים מאוניברסיטת אברדין בסקוטלנד גילו שככל שאשה חיה בסביבה פחות בריאה, כך היא תעדיף בן זוג יותר גברי

  מדענים סקוטים סבורים כי פצחו את סוד המשיכה של נשים: הן מעדיפות גברים שהם מאצ'ו, אך לא סומכות עליהן בגידול הילדים. אחת ממסקנות המחקר היא שרוב הנשים הנמשכות לבני זוג גבריים חיות במדינות בעלות מערכת בריאות גרועה.

   

  המחקר שנערך באוניברסיטת אברדין בסקוטלנד ואשר פורסם היום (ד') ניסה לבדוק אם הנשים תופסות תכונות גבריות כעדות למטען גנטי בריא. לשם כך גייסו החוקרים כ-4,500 נשים בתחילת שנות ה-20 לחייהן מ-30 מדינות שונות. מתנדבות התבקשו להצביע על תמונות של גברים בהתאם למשיכתן אליהם. התמונות עובדו בדרך כזו שיצרו שני סוגים: בעלי תווי פנים גבריים וכאלה עם תווי פנים יותר נשיים.

   

  עורכי המחקר גילו כי ההעדפה לדמויות הגבריות עלתה ככל שארץ מגוריה של האשה נמצאת במקום נמוך יותר ב"דירוג הבריאות עולמי". מדד זה מדרג מדינות לפי מצב הבריאות במדינה, לרבות שיעור התמותה, תוחלת חיים והיקף המחלות.

   

  ליה דה-ברוין, שהשתתפה במחקר, אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית: "התחזית שלנו היתה מדויקת. נשים ממדינות שבהן יש מערכת בריאות גרועה העדיפו גברים שהם יותר גבריים". לטענתה, תפיסת היופי אמנם משתנה ממדינה למדינה ומתרבות לתרבות, אך השינוי נובע מהסביבה הבריאותית. 

   

  אולם דה-ברוין הודתה כי ישנם גורמים נוספים הדוחפים אשה לזרועותיו של גבר מאצ'ו. אשה החיה בסביבה לא בריאה אמנם תעדיף גבר מאצ'ו,

  אך היא עדיין לא תרצה שהוא ייקח חלק בגידול הילדים. כמו כן, נשים בתקופת הביוץ יעדיפו בני זוג בעלי תכונות גבריות.

   

  "נשים תופסות גברים מסוג זה בתור אנשים רמאים שלא משתפים פעולה, שמעדיפים מערכת יחסים קצרה ולא ארוכה, ואפילו 'הורים גרועים'", הסבירה החוקרת דה-ברוין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים