שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אושר: שוטר יוכל להחרים אלכוהול במקום ציבורי

  לפי החוק החדש במסגרת המאבק בשכרות, שוטר יוכל בין השאר להחרים משקה חריף שיימצא בידי קטין במקום ציבורי, כשהאחראי עליו לא נמצא

  מליאת הכנסת אישרה הערב (יום ד') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שנועדה להילחם בתופעת השכרות. החוק החדש קובע בין היתר כי שוטר יהיה רשאי לתפוס משקה משכר שיימצא בידי קטין במקום ציבורי.

   

  החוק החדש קובע כי אם יהיה לשוטר יסוד סביר להניח שאדם שותה משקה משכר, או שהוא מחזיק במשקה שכזה ומתכוון

  לשתות אותו במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי, וכי שתיית המשקה המשכר עלולה להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלום הציבור, הוא יוכל לתפוס או להשמיד את המשקה. החוק קובע כי "השמדה" היא גם שפיכה מיידית של המשקה והשלכת כלי הקיבול שלו לפח האשפה.

   

  באשר לקטינים קובע החוק כי אם יהיה לשוטר יסוד סביר להניח שקטין שותה משקה משכר או מחזיק משקה כזה ומתכוון לשתותו במקום ציבורי, ושלא בנוכחות האחראי עליו ובהסכמתו או שלא בחוג משפחתו, הוא יהיה רשאי לתפוס או להשמיד את המשקה. "אחראי על קטין" ייחשב הורהו, אפוטרופוס או מי שהקטין נתון במשמרתו או בהשגחתו לפי דין.

   

  החוק קובע כי אדם שיחזיק במשקה משכר בכלי קיבול שאינו סגור, במקום ציבורי או ברכב הנמצא במקום ציבורי, בין השעות 21:00-06:00, "חזקה כי בכוונתו לשתות את המשקה המשכר וכי שתייתו עלולה להביא להפרת הסדר הציבורי או לפגיעה בשלום הציבור או ביטחונו, אלא אם כן הוכח אחרת להנחת דעתו של השוטר".

   

  החוק שאושר הערב בכנסת הוא למעשה איחוד של שורת חוקים. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר בעקבות

  אישורו כי מדובר ביום קריטי למאבק באלימות: "הדרך לנחלה עוד ארוכה, אך אנחנו בכיוון. השלבים הראשונים, גם אם לא יהיו נעימים לכלל האוכלוסייה, יהוו צעד ראשון במאבק הזה. כמו תרופה, זה אמנם לא יהיה נוח ונעים בהתחלה, אך זה הדבר היחידי שיכול לרפא".

   

  יריב לוין, אחד מחברי הכנסת שהובילו את החקיקה בנושא, הוסיף: "החוק שהתקבל קובע לראשונה את הכלל לפיו 'קטינים לא שותים'. המאבק בתופעת השכרות צריך להתחיל בחינוך, וכדי שנוכל לחנך צריך להעביר מסר ברור שאסור לקטינים לשתות אלכוהול. החוק שהתקבל היום מעביר מסר ברור לקטינים שאלכוהול צריך להיות מחוץ לתחום עבורם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אהרונוביץ'. "בכיוון הנכון"
  צילום: גיל יוחנן
  לוין. "מסר לקטינים שהאלכוהול מחוץ לתחום"
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים