שתף קטע נבחר
מעצבת לגבר שהתבגר בלי ויתורים
ככה רואה המעצבת אלה אייזנברג את הלקוח שלה, ומוסיפה רגישות כתכונה נדרשת להצלחה בעולמנו. ביקורת קולקציה

"הגבר המודרני לא נמדד לפי כוחו, לא צריך לצוד, ובכלל נדרש לאיכויות שפעם היו עבור גברים זניחות, כי נחשבו לנשיות", אומרת המעצבת אלה אייזנברג למותג מייסון רוז' (Maison Rouge). "אפילו עולם העבודה השתנה, וגברים בכלל נדרשים להיות דינאמיים ורגישים הרבה יותר מבעבר. רגישות היא היום מתכון להצלחה".

 

בהתאם לתובנות האלה על המציאות בכלל והלקוחות שלה בפרט, בנתה אייזנברג את הקולקציה הנוכחית. מבט קצר בתמונות הקטלוג, שהן שיתוף

 פעולה בין הצלם דודי חסון לסטייליסט עומר פוזנר, מבהיר כי אייזנברג סטתה קצת בקולקציה השמינית שלה מהקו המזוהה עמה. אייזנברג התמקמה עם כניסתה לשוק על שתי משבצות חסרות: המשבצת הרחבה של בגדי הגברים, שמעטים המעצבים הצעירים שמעזים לפנות אליה; ומשבצת שנייה, מצומצמת יותר, של לבוש גברי מחויט.


רגישות היא מתכון להצלחה. מתוך קטלוג מייסון רוז' (צילומים: דודי חסון)

 

גם בקולקציה הנוכחית, ולמרות השוני מהעבר, לא הגיעה המעצבת כל הדרך לקזו'אל הפופולארי. "אני מפחדת מהמילה 'קז'ואל'", היא מודה, "פשוט כי בארץ הכל נדחק לטי שירט עם ג'ינס או טרנינג. בכל זאת, רציתי יותר נינוחות. חיפשתי משהו מעונב פחות, שעדיין יהיה מכובד". ואכן, הרכות של הבדים והגזרות בולטת הן בצילומים והן בפריטים עצמם. בולטים לטובה מכנסיים רחבים עם קרסול צר שמקופל באמצעות תפר אחורי שמגיע עד לברך, וכן קרדיגן עם כפתורים צדדיים שאפשר ללבוש במגוון רחב של צורות, מכופתרות פחות או יותר, ישרות פחות או יותר.

 

ניכר באייזנברג שהיא זוכרת את הקולקציה הראשונה של הדי סלימאן לדיור, ששינתה את אופן המחשבה של עולם האופנה בכל הקשור לגבריות. סלימאן

 זיהה את העובדה שהשלושים הוא העשרים החדש, את הסירוב להתבגר בכלל וכן את העובדה שבגרות כבר איננה חייבת להתלוות בארשת פנים כבדה. המעצבת מהווה חלק מהרוח העולמית הזו בכל הנוגע לאופנת גברים. "בקולקציה הזו התמקדתי בגבר שמאז ומעולם ניסיתי לשים עליו את האצבע, גבר שמצליח לעשות את המעבר מגיל 18 להמשך החיים בלי ויתורים, גבר שלא הופך לקורבן של הנסיבות".

 

נראה שאייזנברג מתייחסת בדברים אלה גם למותג שלה. היא מדברת על קולקציות קודמות כעל אבני הבניין של הד.נ.א. של המותג, וכעת – כשהבסיס חזק דיו – הרשתה לעצמה לצרף נקודות מבט חדשות על אותו רצף. לשינוי הזה מתלווה התרגשות, אולי כי הוא מרחיב את קהל הלקוחות של המותג ופונה לגברים קלילים יותר באופיים, ואולי גם כי ניכר שהשינוי הזה נבנה לאורך זמן, והוא יוצא החוצה אל הקולקציה כמוצר מוגמר, שיוצר דמות לקוח עגולה ומעניינת.


זוכרת את הקולקציה הראשונה של הדי סלימאן לדיור. פריטים של אלה אייזנברג

 

בוטיק מייסון רוז', פרישמן 75 ת"א

מחירים: סריגים 650-420 שקל; חולצות 720-650 שקל; מכנסיים 850-775 שקל; חליפות 3,500-2,900 שקל


 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "מעצבת לגבר שהתבגר בלי ויתורים"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולקציה בקו חדש. מתוך הקטלוג
צילום: דודי חסון
צילום: דודי חסון
צילום: דודי חסון
לאשה בפייסבוק
מומלצים