שתף קטע נבחר

מלחמות השכר באנ.בי.איי: פרק ב'

ארגון השחקנים הודיע כי יאבק בכוונת ראשי הקבוצות להטיל קנס בשיעור עשרה אחוזים משכר השחקנים החל מהשנה הבאה, בהתאם להסכם מעונת 99'-98'

סאגת המאבק על השכר באנ.בי.איי מתחדשת בימים אלה, שנתיים לאחר חתימת הסכם הפשרה בין ארגון השחקנים להנהלת הליגה בעונת הלוק-אאוט של 98-99.
לפי ההסכם שנחתם בעונת ההשבתה של הליגה, יחוייב כל שחקן אנ.בי.איי להפריש סכום בשיעור של עשרה אחוזים משכרו לטובת הליגה, החל מעונת 02-2001. זאת במידה שהנתח של שכר השחקנים בסך ההכנסות של הליגה יעבור את סף ה-55%.
התחזיות האחרונות מורות על-כך שבעונות הקרובות שכר השחקנים יעלה מעבר ל-64 אחוזים מסך הכנסות הליגה. סך-כל המשכורות, בשווי 1.38 מיליארד דולר בעונת 99-00, עובר בתשעה אחוזים את הרף המדובר. עקב כך עומדת הנהלת הליגה לנצל את הסמכות שניתנה לה מתוקף החוזה ולגבות את עשרת האחוזים ממשכורתו של כל שחקן בליגה. הסכום הכולל שתגבה הליגה - 150 מיליון דולר.
ארגון השחקנים יוצא כבר עכשיו למאבק בסנקציה שתופעל החל מהשנה הבאה. חברי הצוות המייצג של הארגון שנבחר אתמול באיי הבהאמה (בין הנבחרים: אלונזו מורנינג וריי אלן) הודיעו כי הם מתכוונים לפעול כנגד כוונת ראשי הליגה. נציגי הארגון טוענים כי קנס של עשרה אחוזים מהשכר הוא סכום מוגזם ולא מוצדק, גם במצב של הסדרי השכר הגמישים מהם נהנים השחקנים.

לפנייה לכתב/ת
צילום: allsport
דורש לגבות. דיוויד שטרן
צילום: allsport
רויטר
מסרב לשלם. מורנינג
רויטר
מומלצים