שתף קטע נבחר

יותם פלדמן שב ממעצר בקהיר: כך פועל עיתונאי

עם שובו ארצה לאחר כמעט שבוע במעצר במצרים, אמר העיתונאי שנתפס במהלך כתבה על מסתננים אפריקנים: "זה מה שעיתונאי עושה, מספר סיפור על אנשים שנאלצים לעשות את הדברים ההירואיים ביותר וחסרי הסיכוי ביותר"

בסביבות חצות (יום א') שב לישראל העיתונאי יותם פלדמן, ששוחרר ממעצר בקהיר. על דבר שחרורו פורסם לראשונה ב-ynet. עם שובו, נשאל כיצד התייחסו אליו המצרים: "תלוי באיזה שלב. יש אבחנה בין היחס ללבנים ללא לבנים. בימים הראשונים, כשהייתי יחד עם הפליטים, היחס היה כמו לפליטים. מאוד אלים, מאוד קשה. בימים לאחר מכן בקהיר היחס היה טוב".

 

פלדמן, שלווה בידי אביו, עורך הדין אביגדור פלדמן, עם נחיתתו, אמר ל- ynet שהוא מרגיש טוב והסביר שאינו מצטער על מה שעשה, משום שפעל כפי שעיתונאי צריך לפעול: "יצאתי אחרי שמונה ימים בגבול, רובם עם פליטים מאפריקה שניסו להגיע לישראל, חלקם בידי המודיעין המצרי בקהיר. הרבה מהמצרים שהחזיקו בי אמרו לי 'עשית דבר שלא היית צריך לעשות'.

 

"אני חושב שעשיתי את העבודה שלי. זה מה שעיתונאי עושה, מספר סיפור על אנשים שנאלצים לעשות את הדברים ההירואיים ביותר וחסרי הסיכוי ביותר כדי לשמור על מידה של אנושיות, על אנשים שרצים לגבולות גם כשיורים בהם חיילים, גם כשרובם שנתפסים עוברים לינץ', כמעט עד מוות.

 אני הייתי איתם שם, עברתי את הדברים שהם עברו. אני מקווה בימים הקרובים לספר את הסיפור שעברתי בשבוע הזה ביתר הרחבה, ואני מקווה שכולם יוכלו לשמוע אותו".

 

פלדמן הפתיע כשאמר שעבורו "זו היתה חוויה מהנה". במהלך מעצרו, שוחח פעם אחת עם אביו. על הניתוק מהבית, העיר בחיוך: "זה אבא שלי, הוא רגיל".

 

פלדמן נתפס ביום שני שעבר על ידי כוחות הביטחון המצריים בעת שניסה לחצות את הגבול לישראל יחד עם מהגרים אפריקנים, לצורך כתבה על הפליטים המסתננים מסיני לישראל. הוא נפצע באור קל בידו מגדר התיל הפרושה לאורך הגבול.

 

בהכנת הידיעה השתתפו יהונתן צור וירון ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלדמן, אמש בנתב"ג. "עשיתי את העבודה שלי"
צילום: ירון ברנר
מומלצים