שתף קטע נבחר

Zune: ניהול מוזיקה ידידותי של מיקרוסופט

אם אתם חושבים שנגן המדיה המובנה של Windows הוא פיתרון ניהול ונגינת מדיה היחיד שמציעה ענקית התוכנה, אז טעות בידכם. נגן ה-Zune של מיקרוסופט אמנם יפה ונוח לשימוש, אבל לא מספק שרותי תוכן עבור ישראלים. בדקנו

מייקרוסופט משלבת כבר שנים בכל הגרסאות של חלונות את תוכנת נגן המדיה שלה, ה‭Media Player-‬ (נגן המדיה‭.(‬ השנים חלפו ותוכנת הנגן נשארה כמעט ללא שינוים, מה שהפך אותה לקצת מיושנת לעומת המתחרות. אבל למייקרוסופט יש גם הצעה אחרת ויותר מודרנית - תוכנת ‭.Zune‬

 

המוצר המוכר יותר בתור Zune הוא הנגן עצמו, שמתחרה באייפוד וכמעט שאינו נמכר מחוץ לארה"ב. במייקרוסופט לא הסתפקו בנגן המדיה הקשיש לצורך עבודה עם הנגן ויצרו עבור ה‭Zune-‬ תוכנה נפרדת בעלת אותו שם. בארה"ב מדובר בשירות מקיף, שכולל גם אפשרות למנוי חודשי בתשלום תמורת צריכת שירים ללא הגבלה, חיבור לרשתות חברתיות ועוד. אנחנו נאלצים להסתפק בתוכנת נגן מדיה משופרת. נו, גם זה משהו.

 


Zune Quickplay (צילום מסך)

 

המסך הראשי נקרא Quickplay ומציג את הסרטים והשירים האחרונים שהופעלו ואת הקבצים האחרונים שהתוספו לתוכנה, ויש גם מקום "לנעוץ" קבצים או תיקיות כך שיוצגו באופן קבוע במסך הפתיחה. מסך Collection מרכז את כל קבצי המדיה שנמצאים במחשב – שירים, סרטים, פודקאסטים וגם תמונות.

 

הקבצים השונים מוצגים בעזרת תמונות ממוזערות, והתפריטים קופצים ונפתחים באנימציה חלקה וזריזה. בתפריט ההגדרות תוכלו לשנות את האפשרות הזו, אם הכרטיס הגרפי שלכם לא מסוגל להתמודד עם יותר מדי קפיצות.

 

התצוגה מותאמת לסוג התוכן - קבצי הווידיאו מוצגים כתמונות ממוזערות ואילו המוזיקה מחולקת לשלוש עמודות, לפי אלבומים, אמנים ושירים. כשעוברים למסך התמונות, התוכנה מציגה תמונה אחת מתוך כל תיקייה ועליה מוצג מספר התמונות שנמצאות בתוך התיקייה. בפינת המסך תמצאו תיבת חיפוש, שלא מוגבלת לסוג הקבצים בהם אתם צופים כרגע, אלא מציגה רשימת תוצאות עם כל סוג תוכן שרלוונטי לחיפוש.

 

אחרי שבחרתם בשיר הרצוי, התוכנה מציגה מעין קיר עם תמונות של עטיפות האלבומים שנמצאים באוסף שלכם, ומחליפה אותן מדי פעם. אפשר גם למזער את חלון התוכנה למלבן קטן דמוי נגן ‭,Zune‬ שירחף מעל שאר החלונות שלכם.

 

התפריטים זמינים באנגלית בלבד, אבל התוכנה מזהה ללא בעיות שמות של אמנים ושירים בעברית. למרות שהאפשרויות המתקדמות יותר לא זמינות בישראל, Zune עדיין מציעה דרך נוחה וידידותית יותר לניהול ספריות המדיה במחשב. אולי בעתיד נוכל גם אנחנו להתחבר לפחות לשירותים החברתיים דרך Zune.

 

Zune

גירסה: 4.0

רישיון: חינמי

מערכות הפעלה: Windows XP ומעלה

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגני Zune. עכשיו גם התוכנה
צילום: רויטרס
מומלצים