שתף קטע נבחר

מה הקשר בין הבחירות בערד לקברים באשקלון?

אף שר מישראל ביתנו לא התנגד להעברת חדר המיון הממוגן בשל מציאת הקברים, ובמערכת הפוליטית נשמעות טענות על "דיל" בין ליברמן לליצמן - לטובת מועמדת ישראל ביתנו לראשות עיריית ערד. גורמים במפלגה: "מדובר בקשקוש"

הפוליטיקה מתערבבת עמוד בשיקולים הרפואיים - אולי גם מזווית נוספת. בשולי ההצבעה של חמשת שרי ישראל ביתנו - שאיפשרה את העתקת חדר המיון בבית החולים "ברזילי" בשל מציאת קברים במקום - נשמעו היום (ב') טענות כי ההצבעה היא פועל יוצא של "דיל" בין אביגדור ליברמן ליעקב ליצמן מאגודת ישראל, שקשור ללא פחות מאשר הבחירות המקומיות בערד בעוד כשלושה שבועות.

 

מעדיפים את המתים - הסיקור המלא ב-ynet:

  

שלושה שרים מישראל ביתנו תמכו אתמול בדרישת ליצמן שזכתה לביקורת רבה (ליברמן, סופה לנדבר ועוזי לנדאו) ושניים נמנעו (סטס מיסז'ניקוב ויצחק אהרונוביץ'). גורם בכיר במערכת הפוליטית המעורה בנושא טוען כי לפי הסיכום, בתמורה לכך - סגן שר הבריאות ומפלגתו, מובילי חסידות גור, יפעלו למען בחירת המועמדת של ליברמן לראשות העיר ערד.

 

זאת, בנוסף לטענה לפיה ישראל ביתנו לא טרפדה את העתקת חדר המיון כדי שאגודת ישראל תצביע יחד איתם בחוק החשוב להם - חוק הגיור, שאמור לעבור בקרוב להכרעה בכנסת.

 

היום יציג מנהל הבחירות בערד מטעם משרד הפנים את הרשימות בפני ועדת הבחירות המקומיות, המורכבות מנציגי כל הסיעות בכנסת. זאת לאחר שהמפקח על הבחירות אישר את כל הרשימות שהוגשו, הן לראש הרשות והן למועצה.

 

נכון להיום, המועמדת המובילה לראשות העיר ערד היא טלי פלוסקוב מישראל ביתנו. היא זוכה לתמיכה רבה בקרב אנשי העיר ולגב מהמפלגה ומבכיריה. "הנטייה של חסידות גור היא לבחור במי שהסיכויים שלו טובים", הסביר אחד המועמדים לראשות העיר, "חסידות גור יתמכו במועמד מסוים כדי להיות בצד המנצח. מדובר בחבירה טבעית".

 

"טרם התקבלה החלטה סופית בעניין"

ש"ס ויהדות התורה, יחד עם נציגי מפלגות אחרות, הציגו רשימה של מועמדים למועצת העיר תחת השם ח"י (חזית יהודית). כאשר נשאל לגבי תמיכתם במועמדת פלוסקוב, אמר דובר הרשימה, איש חסידות גור, בני רבינוביץ', כי "טרם התקבלה החלטה סופית בעניין".

 

את השמועות דוחים גם במטה הבחירות של פלוסקוב. "לא סגרנו עדיין עם אף גורם", אמר גורם בכיר במטה, "זה עדיין מוקדם. מדובר בניסיון לפגוע במועמדת המובילה". יחד עם זאת, השמועות הללו קיבלו אישור מבכירים במערכת הפוליטית הארצית שמצויים בפרטי הפרשה.

 

פלוסקוב עצמה אישרה בשיחה עם ynet כי נפגשה עם נציגים מחסידות גור, אך הדגישה שלא מדובר בדבר חריג אלא בחלק מסדרה של פגישות עם נציגים של גורמים בעיר. "נפגשתי עם כולם, בין היתר גם רבנים בעיר, נציגי גור וחב"ד. אני נוהגת כמי שהולכת להיות ראש עיר ורוצה לדעת את הצרכים של תושבי העיר". 

 

בישראל ביתנו דוחים על הסף את הטענות על עסקה בין ישראל ביתנו לבין יהדות התורה.

גורמים רשמיים במפלגה כינו את הטענות "קשקוש". לדבריהם, בישראל ביתנו לא אוהבים את הדרך שבה התקבלה ההחלטה. "אנחנו לא שלמים עם הנושא, אך העיקר לקדם את בניית חדר המיון. העיסוק במתים ולא בחיים אינו מוצא חן בעינינו, אך חשוב שיוקם חדר מיון באשקלון".

 

גם בלשכת סגן השר ליצמן הכחישו את הטענה. מהלשכה נמסר ל-ynet כי "לא היה ולא נברא. לאגודת ישראל יש מועמד משלה לראשות העיר ערד ושמו ישראל ברסקי".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ורונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן ופלוסקוב. נפגשה עם כולם
צילום: מיכאל פייגין
ליצמן. "מועמד משלנו"
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים