שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רשמי: קרייזלר תייצר פיאט 500 חשמלית

  מותג קרייזלר, הנמצא כיום בבעלות קונצרן פיאט האיטלקי, הודיע רשמית כי יחל לייצר ולשווק את ה-500 הקטנטנה עם מנוע חשמלי, כבר ב-2012

  סוף לשמועות. הנהלת פיאט האיטלקית, בעלת הבית החדשה של קונצרן קרייזלר האמריקני, הודיעה כי תייצר את ה-500 המוכרת עם מנוע חשמלי, ותשווק אותה בארה"ב כבר בשנת 2012. יש לזכור כי פיאט הודיעה בעבר כי תסב את מפעל קרייזלר במקסיקו לייצור דגמי ה-500, לצורך שיווקם גם בארה"ב וגם בכמה מדינות בדרום אמריקה. שיווק ה-500 עם מנוע בנזין בארה"ב יעשה באמצעות סוכנויות קרייזלר, החל מחודש דצמבר הקרוב.

   

  מהנדסי קרייזלר עובדים עדיין על פיתוח הסוללות והמנוע החשמלי למכונית העתידית, בשאיפה לאפשר לה טווח נסיעה של כ-100 מייל (160 ק"מ) בטעינה אחת, משקע ביתי רגיל. מדובר בטווח המקובל כיום בעולם כמינימלי לצורך שיווק רכב חשמלי.

   

  כדאי להזכיר כי "האסטרטגיה החשמלית" תחת קרייזלר (מותגי דודג' וג'יפ למשל) לפני הרכישה על-ידי האיטלקים, הייתה שונה מהותית מזו הנוכחית. ב-2008 הודיע הקונצרן האמריקני על ייצור עתידי של מכונית ספורטיבית חשמלית, רכב שטח (ג'יפ) ומיניוואן (דודג') היברידיים, בדומה לוולט של שברולט. כולם - עם יכולת מוגבלת של נסיעה חשמלית מלאה, כאשר מנוע בעירה פנימית משמש כמחולל זרם (גנרטור) המאריך את הטווח. אגב, תאריך הייצור עמד על 2010.

   

  דובר קרייזלר מסר כי פיתוח המכוניות החשמליות וההיברידיות שתוכננו לפני רכישת החברה על-ידי פיאט, נמצא עדיין בבחינה, וכי ייצור עתידי עדיין אפשרי. יש לציין כי לעומת מותגים רבים אחרים, קרייזלר ופיאט מוצאים עצמם בפיגור יחסי של פיתוח תכניות ייצור מכוניות חשמליות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים