שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפתרון למשבר האקלים: משטר איסלאמי
  מפלגה איסלאמית קיצונית טוענת שהשיטה הקפיטליסטית והתרבות המערבית הן האשמות במשבר האקלים העולמי. "תרבות זו היא בעלת אופי חומרני ואינטרסנטי... ושמחתו של האדם מתממשת אם הוא משיג את התענוגות הגופניים הרבים ביותר". הפתרון: ח'ליפות איסלאמית "שתוציא את העבדים מעבודתם לעבודת הבורא ולצדק האסלאם"

  "הקמת ח'ליפות אסלאמית היא-היא הפתרון למשבר האקלים". כן, זאת לא טעות. מתברר שבניגוד למנהיגי העולם שלא הצליחו לגבש החלטה ברורה בתום וועידת האקלים בקופנהגן בדצמבר האחרון, היה מי שיצא עם שורה תחתונה והמלצה ברורה.

   

  הסניף הדני של מפלגת האסלאם הקיצונית "חיזב א-תחריר" ניצל את ההזדמנות והטיל את האשמה במשבר האקלים העולמי על השיטה הקפיטליסטית המערבית, והתשובה הניצחת לכל חוליי העולם היא אחת ויחידה – אימוץ האסלאם.

   

  בספרון שפירסמה השלוחה הדנית של התנועה בדצמבר, ככל הנראה לאחר כינוס וועידת האקלים, טענו המחברים כי האשם אינו בהכרח בתיעוש המוגבר. הספרון, הנושא את השם "בעיית הסביבה – הסיבות ואופן הטיפול בראי האסלאם" טען כי אין בתעשייה כשלעצמה פגם מהותי.

   

  "לדעתנו הסיבות האמיתיות לבעיית הסביבה אינן טמונות בתעשייה, בפיתוח הטכנולוגי ובניצול המשאבים הטבעיים למה שיש לו תועלת עבור האדם. זאת, משום שאללה נתן את האדמה וכל אשר בה לאדם ודחק בו לעבוד אותה... כדי למלא את צרכיו, להשביע את רעבונו ולפתח את אמצעי חייו", כותבים המחברים.

   

  לדעתם, לאשם במצב יש כתובת אחת ויחידה – הקפיטליזם: "... המהפכה התעשייתית, אחת האשמות הגדולות במפגע הסביבתי, פרצה והתפתחה במערב, כאשר המערב עודנו החלוץ בתחום זה ואחריו צועד שאר העולם. בעולם המערבי שוררת התרבות המערבית אשר יסדה את המסגרת המחשבתית ששלטה במהפכה התעשייתית ובתוצאותיה. תרבות זו היא בעלת אופי חומרני ואינטרסנטי, אשר הפילוסופיה שלה מתבססת על הרחקת הבורא מענייני החיים ואשר קוראת לשורה של חירויות ובהן חופש הקניין וחירות הפרט.

   

  "בפילוסופיה זו, האינטרס הוא קנה המידה, ולפיה שמחתו של האדם מתממשת אם הוא משיג את התענוגות הגופניים הרבים ביותר... התרבות הזאת נושאת בחובה את שורשי המשברים, ובהם את המשבר הסביבתי. משברים אלה יובילו את האדם, החברה והמדינה לחורבן... בעיית הסביבה אינה אלא פרי של המשטר הקפיטליסטי. המשך הדרך הקפיטליסטית תביא את האדם לאסונות".

   

  ומהו הפתרון? לטענת אנשי "חיזב א-תחריר", צריך קודם כל לשנות את השיטה: "פתרון בעיות הסביבה העולמיות, בעיות העוני ויתר הבעיות העולמיות טמון בסילוק הסיבה האמיתית שגרמה לבעיות הללו – בדחיה עולמית של המחשבה הקפיטליסטית הבלתי אנושית אשר עודנה שולטת בגורל האומות ובחיפוש אחר אלטרנטיבה שתבטיח לאנושות שמחה ורוגע".

   

  פרט לכך, לדעת המחברים ישנו רק מענה אחד לכל החוליים – הקמת מדינת ח'ליפות אסלאמית שתחכה את אותה הדרך הידועה של האסלאם עוד מימי ראשית האסלאם.

   

  "אנו, ב'חיזב א-תחריר', מציגים בפניכם את החלופה – האסלאם על הלך המחשבה שלו ואורחותיו. האסלאם הוא זה אשר יכול את בעיית העולם ולהציע פתרונות ברמה הפוליטית, הכלכלית, החברתית, הסביבתית ועוד. האסלאם הוא היחיד היכול להציל את העולם ממעשי הקיפוח אותם הטיל עליו הקפיטליזם. האסלאם הוא החלופה היחידה שתוציא את העבדים מעבודתם לעבודת הבורא ולצדק האסלאם".

   

  פעילי המפלגה לא מסתפקים במסר כללי אלא פונים לקוראים להצטרף אליהם באופן פעיל: "אנו, ב'חיזב א-תחריר', קוראים לכם לפעול איתנו כדי לחדש את החיים האסלאמיים וזאת בדרך של הקמת מדינת ח'ליפות אסלאמית ישרת דרך. זוהי הערובה היחידה להגנה על האדם והסביבה מפני התוקפנות והקיפוח הפושים בעולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפתרון: משטר איסלאמי
  צילום: עטא עוויסאת
  המערב שבוי לסיפוק תענוגות הגוף. ארכיון
  צילום: איי פי
  מומלצים