שתף קטע נבחר

לקראת החג: היערכות מוגברת של המשטרה בי-ם

כבר הלילה נפרשו אלפי שוטרים ברחבי העיר במטרה לשמור על הסדר עד צאת חג הפסח. בתוכנית: פעילות מתפללים ערה בכותל ו"שבת האור" שגורמת למתח בין העדות הנוצריות בעיר

על רקע המתיחות בבירה, נערכים במשטרה לחג מתוח במיוחד: משטרת ירושלים השלימה הערב (שבת) את הכנותיה לאבטחת העיר ושמירת הסדר במהלך חג הפסח. היערכותה המוגברת של המשטרה תמשיך עד לסיום החג.

 

כבר הערב יתפרשו ברחבי העיר אלפי שוטרים ושוטרי מג"ב, בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב אהרון פרנקו. הכוחות ישמרו על הסדר בכותל המערבי, בעיר העתיקה, במזרח ירושלים ובמרכזי הקניות, הבילוי והפארקים.

 

כמו כן, המשטרה נערכת לאבטח את התהלוכות הנוצריות ואת העולים לרגל. במשטרה סיפרו כי תהיה היערכות גדולה לאבטחת טקס "שבת האור" שיתקיים בכנסיית הקבר ביום שבת הבא, ואליו צפויים להגיע אלפי מאמינים. טקס זה מהווה מוקד מתיחות בשנים האחרונות בין עדות הנוצרים בעיר.


(צילום: רויטרס)

 

בשבוע שעבר אסר בג"ץ, בעקבות עתירה שהוגשה, להעלות קורבן בהר הבית,

ובשל כך המשטרה לא תאפשר כל ניסיון של כל גורם קיצוני לנסות ולעשות זאת. כמו כן תפעל המשטרה בתקיפות נגד כל ניסיון של קיצונים אחרים לנסות להפר את הסדר בהר הבית המשמש כמקום פולחן.

 

בשבועות האחרונים גברה המתיחות בירושלים על רקע המשך הבנייה ברמות שלמה ובשייח ג'ראח שבמזרח העיר. במהומות יום הזעם נפצעו עשרות ערבים במזרח ירושלים, אולם המשטרה הצליחה להשתלט על הפרות הסדר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נערכים לשמור על הסדר בירושלים
צילום: AFP
יצית אש? מלון שפרד בשייח ג'ראח
צילום: AFP
מומלצים