שתף קטע נבחר

הסמג"ד סייע למשפחת קליין; ביתו מועמד להריסה

ל-ynet נודע כי ביתו של רס"ן אלירז פרץ במאחז ליד עלי מועמד להריסה. חברי משפחה מהיישוב סיפרו כי לאחר מותו של רס"ן רועי קליין במלחמת לבנון - היה זה אלירז ש"אימץ רוחנית" את אשתו שרה ואת ילדיהם. שרה קליין אמרה ל-ynet: "הכאב והאובדן עצומים". ח"כ לשעבר איתם, שבנו נשוי לאחותו של פרץ: "אלירז תמיד היה שמח, חף מתכסיסנות וערמומיות"

האם משפחת פרץ ששכלה שניים מבניה בדרך לקרב נוסף? ביתו של סמג"ד 12 בגולני, רס"ן אלירז פרץ, שנהרג ביום שישי בהיתקלות עם מחבלים ליד כיסופים שבגבול רצועת עזה, מועמד להריסה. כך נודע ל-ynet. הוא יובא למנוחות היום ב-11:00 בהר הרצל בירושלים. הלוויתו של סמ"ר אילן סביאטקובסקי, שגם הוא נהרג בהיתקלות, תיערך היום ב-15:00 בבית העלמין הצבאי בראשון-לציון.

 

תקרית דמים ליד כיסופים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

רס"ן פרץ ואשתו שלומית גרו עם ארבעת ילדיהם במאחז גבעת היובל, ליד ההתנחלות עלי. על בתי המאחז הוצא צו הריסה, בשל היותם בלתי חוקיים. אחד משכניו של פרץ היה רס"ן רועי קליין, סמג"ד 51 בגולני שנהרג במלחמת לבנון השנייה. הוא זינק על רימון יד שנזרק לעבר לוחמיו וזכה על כך בעיטור העוז. רק לאחרונה הורו שופטי בג"ץ למדינה להשלים בתוך 60 ימים את גיבוש לוח הזמנים להריסת המבנים. 

 

בשעת לילה הגיעה שלומית, אלמנתו של אלירז, לבית מרים פרץ, אמו של הסמג"ד. כאשר ראתה את האם - פרצו השתיים בבכי. "את צדיקה והבן שלי צדיק, איך הבן שלי אוהב אותך, איזו אהבה גדולה יש לכם", אמרה האם מרים בדמעות.

 

כמה מחברי המשפחה ביישוב סיפרו ל-ynet כי לאחר מותו של קליין, היה זה אלירז פרץ ש"אימץ רוחנית" את אשתו שרה ואת ילדיהם שנותרו יתומים מאב. פרץ סעד איתם את ארוחות השבת, לימד את הילדים תורה ושימש להם כדמות אב.

 

שרה קליין, אלמנתו של רועי, סיפרה ל-ynet כי אלירז חיבק את ילדיה ואימץ אותם ללבו: "הוא שיחק, לימד וטייל איתם. הקשר החזק שנבנה יצר חיבור מאוד מיוחד בין המשפחות שגרות בשכנות קרובה, הכאב והאובדן חזקים ועצומים".

 

קובי אלירז, יו"ר ועד היישוב אמר ל-ynet: "אין ספק כי מדובר באבידה גדולה, כאב לב ליישוב כולו. אלירז היה אדם עדין, איש משפחה אוהב". הוא הוסיף כי בגבעת היובל גרים קצינים בכירים. "אלה משפחות שהן מלח הארץ. צריך להפסיק לקרוא לזה מאחז", אמר. חברי המשפחה הסבירו כי משרד השיכון הוא שיזם את הקמת השכונה שבמוקד המחלוקת.

 

אפי איתם: "אלירז היה משכמו ומעלה"

פרץ, שנהרג בקרב ליד כיסופים איבד לפני כ-12 שנה את אחיו, אוריאל, בקרב עם מחבלים בדרום לבנון. שכניהם של בני הזוג בעלי סיפרו על שלומית פרץ כי "מדובר באישה טובת-לב ואוהבת שעוד מנסה לעכל את רוע הגזרה". הם סיפרו כי בנם הבכור בן ה-5 נקרא על שם דודו אוריאל. "כל היישוב עלי מתאבל ומרכין ראש בצל אובדן המשפחה". 

 

חבר הכנסת לשעבר אפי איתם הגיע אף הוא לבית האם השכולה וסיפר כי בנו נשוי כבר שלוש שנים להדס, בת המשפחה, ומאז למד להכיר את אלירז, שהיה "אדם משכמו ומעלה". "ליוויתי את המשפחה כשאוריאל היה קצין בגדוד 13 ועלה על מטען. לאט לאט נוצר קשר החברות עם המשפחה, וכאשר הדס ובני אביחי התחתנו הפכנו למשפחה".

 

לדבריו, "אלירז תמיד היה שמח, חף מתכסיסנות וערמומיות. הוא היה יהודי ציוני, לוחם, איש חסד ומשפחה. זה החינוך שעליו הוא גדל בבית. זו המורשת שהוא השאיר אחריו". איתם אמר כי זהו אירוע שמגלם את הקושי של החיים בארץ - "רגע אחד שמחים, ורגע אחר קוברים את טובי בנינו". איתם הוסיף כי "אלירז ליווה משפחות שכולות, חברי צוות רבים מיחידתו נמצאים פה, והם ילוו את המשפחה עוד שנים רבות".

 

לבית אמו של פרץ בגבעת זאב הגיעו מצאת השבת מנחמים רבים. "בני, איך

עזבת אותי, אני לא מבינה איך עזבת אותי", מיררה בבכי אמו, מרים פרץ. ילדיה ניסו לנחם אותה כשהם בוכים יחד איתה. האם, שנשאה הספד לבנה הקצין, סיפרה כי הוא נלחם עם אותו רובה ששימש את אחיו, שהיה אף הוא לוחם בגולני.

 

"ארבעת הבנים שלי שירתו בסיירת גולני. אני לא יודעת מה זה סיירת גולני. אבל אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת גולני של משפחת פרץ, אוהב מאוד את הלוחמים האלה, אוהב מאוד את אלירז שלי שאני אומרת בפשטות שהוא גיבור חיל", אמרה האם מרים בדמעות.


פורסם לראשונה 27/03/2010 22:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
הבית ייהרס? אלירז פרץ ז"ל
צילום: אלעד גרשגורן
צילום רפרודוקציה: דו"צ
רס"ן רועי קליין ז"ל
צילום רפרודוקציה: דו"צ
צילום: גיל יוחנן
איתם. "אלירז משכמו ומעלה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים