שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יש לכם זבל? נעשה ממנו חשמל

  אחרי שעשתה סדר בתחום הפקת החשמל מאנרגיית השמש והרוח, פונה המדינה לזבל: יוזמה חדשה של המשרד להגנת הסביבה ורשות החשמל מבקשת לקדם פרויקטים להפקת חשמל משריפת פסולת

  יוזמה חדשה של המשרד להגנת הסביבה ורשות החשמל מבקשת לקדם הפקת חשמל מביו גז - הנוצר מטיפול בפסולת ומביו מסה. רשות החשמל פרסמה הבוקר (א') קול קורא להתייחסות הציבור הנושא.

   

  מטרת המהלך היא לקדם את אפיק הפקת האנרגיה מפסולת בישראל. אפיק זה נחשב לבעל תועלות סביבתיות רבות, ראשית משום שהוא מאפשר חיסכון בחשמל ומחליף את הטמנת הפסולת, ושנית משום שהוא מאפשר ניצול (שריפה) של גז המתאן שנפלט כתוצאה מהטיפול בפסולת, וגז חממה עוצמתי מאוד.

   

  איך עושים חשמל מזבל? הנה תראו:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפרסום כעת נועד לבחון אפשרות לקביעת תעריפים ייחודיים, תלויי טכנולוגיה, שיאפשרו שילוב של מתקנים המייצרים חשמל מביו גז שנפלט מטיפול בפסולת עירונית מוצקה ומפסולת חקלאית.

   

  נכון להיום קיימים בישראל כחמישה מתקנים לייצור אנרגיה מפסולת, בהיקף כולל של 10 מגהוואט אך במשרד וברשות החשמל מעריכים שקיים פוטנציאל לייצור אנרגיה ממתקנים אלו של 250 מגהוואט עד שנת 2020. 

   

  אחד מהמתקנים הללו שייך לחברת החשמל, שרכשה לפני כשנה מתקן להפקת חשמל מגז מתאן במכון טיהור השפכים בנחל שורק. במתקן זה הגז משתחרר מהבוצה שנשארת בתום הטיפול במי הביוב של אזור מערב ירושלים. במכון אוגרים את הגז, והוא מניע גנרטורים שמייצרים חשמל. בכמות החשמל שמופקת במתקן זה ניתן לספק את צרכיהם של בין 1,000 ל-1,500 בתי אב ביום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים