שתף קטע נבחר

רה"מ ניחם את משפחת פרץ: מזועזע מהטרגדיה

בנימין נתניהו הגיע לבית המשפחה זמן קצר לאחר הלוויה: "הזדעזעתי מהמקרה הטראגי הזה. אתפלל שלא תדעו עוד צער"

כתף מנחמת מראש הממשלה. בנימין נתניהו ביקר אחרי הצהריים (יום א') בבית משפחת פרץ האבלה, ששכלה את בנה אלירז בתקרית הקשה ליד כיסופים בסוף השבוע. רס"ן אלירז פרץ, שהיה סמג"ד 12 בגולני הובא למנוחות בצהריים בירושלים. זמן קצר לאחר מכן הובא למנוחות גם הלוחם שנפל באותה תקרית, סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

 

  • אשכנזי ללוחמי גולני בכיסופים: להיערך לעוד תקריות

 

"הזדעזעתי מהמקרה הטראגי הזה. אתפלל שלא תדעו עוד צער", אמר נתניהו לבני המשפחה בביתם בגבעת זאב. משפחת פרץ איבדה את בנה אוריאל לפני כ-12 שנה בהיתקלות עם מחבלים.


נתניהו מחזק את ידיה של מרים פרץ (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

במקום היה באותה עת גם ראש מועצת גבעת זאב, יוסי אברהמי, שניצל את ההזדמנות כדי לפנות לראש הממשלה. "אני מצטער שאני פונה אליך בנסיבות טראגיות כאלה, אך אבקש שהממשלה תשקול בשנית את פתיחת כביש 443 לתנועת פלסטינים כדי למנוע אירועים ביטחוניים והלוויות של יהודים".

 

האם השכולה מרים, שאתמול ריגשה רבים כשדיברה מול המצלמות, אמרה הבוקר כשספדה לבנה: "הבאתי אותך לבית הכנסת של אוריאל. נשמת התורה, נשמת היהדות, נשמת הבורא". אלפי השתתפו במסע הלוויה בהר הרצל בירושלים.

 

חבר של אלירז שר את "הנסיך הקטן מפלוגה ב'", והאם מרים זעקה - "איפה הנסיך שלי?".

בהמשך אמרה על קבר בנה: "משוש חיי, תמיד עודדת אותי להמשיך וחיזקת. היית עבורי עמוד האש לאורו המשכתי את חיי. שלומית שלך שנפשך נקשרה בנפשה איבדה בעל רגיש ואוהב, אחיך איבדו אח שהיה להם מופת לאורך צעדו והמשיכו לצעוד ילדיך, כולם איבדו אבא למופת".

 

האח עמיחי אמר בבכי: "אלירז אהובי, מחמד ליבי, יש ביטוי שאומר צדיקים במותם נחשבים חיים. אתה היית מלא שמחת חיים, אדם מלא טוב. התורה גיבשה בך את כל הערכים שינקנו בבית - אהבת כל אדם בישראל, גם אם היה שונה ממך".

 

אתמול נחשף ב-ynet כי ביתו של אלירז פרץ במאחז גבעת היובל, ליד ההתנחלות עלי, עומד בפני הריסה - לצד בית משפחתו של רס"ן רועי קליין, סמג"ד 51 בגולני שנהרג במלחמת לבנון השנייה. הבוקר נשמעו קריאות למנוע את הריסת בית משפחות הקצינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמו של אלירז פרץ בהלווייתו
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלעד גרשגורן
רס"ן אלירז פרץ
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים