שתף קטע נבחר

חודשה חקירת מותה של ילדה פלסטינית ב-2007

המדינה השיבה לבג"ץ בעתירה שהגישה משפחתה של עביר עראמין, שדרשה להעמיד לדין שני שוטרי מג"ב. רק לאחרונה עלתה אפשרות לביצוע פעולות חקירה נוספות - והתיק נפתח

התפתחות בפרשת מותה של הילדה עביר עראמין . פרקליטות המדינה הגישה אמש (א') תשובה לבג"ץ, ובה נאמר כי בשבועיים האחרונים הוחלט לערוך השלמות חקירה בעניין מותה של הילדה הפלסטינית בת ה-10 לפני כשלוש שנים.

 

בסאם, אביה של הילדה עתר לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה ונגד שני לוחמי מג"ב, בדרישה להעמיד לדין את שני הלוחמים. לפני כחודש נתן בית המשפט העליון צו על תנאי המורה למדינה לנמק תוך 30 יום מדוע היועץ המשפטי לממשלה אינו מורה על פתיחת חקירה בתיק. מאז המתינו לתשובה בסאם ועורך דינו, מיכאל ספרד.

 

בתשובתה אתמול עידכנה הפרקליטות אודות דו"ח שהוכן בפרשה בידי משרד חקירות פרטי. המסמך שנכתב בפברואר 2009 הוכן במסגרת גיבוש עמדת משרד הביטחון ביחס לתביעה אזרחית שהוגשה על ידי העותרים.


מפגינים נושאים את תמונתה של עביר (צילום ארכיון: גיל יוחנן) 

 

בדו"ח הובאו תמציות שיחה עם מספר תושבים בכפר ענתא, מקום מגוריה של הילדה, שלא מסרו עדות במשטרה במסגרת החקירה הראשונה. בעקבות זאת, נערכה ישיבה אצל המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד יהושע למברגר, בה הוחלט כי הדבר ייבחן מול גורמי החקירה והועלתה אפשרות להורות על השלמת חקירה בעניין.

 

כשבוע לאחר מכן נערכה ישיבה נוספת בפרקליטות, בהשתתפות נציגי מחוז ש"י של המשטרה. בסוף הישיבה הוחלט כי ייערכו השלמות חקירה בעניין מותה של הילדה עביר, בין היתר על מנת לגבות את עדויות התושבים כפי שהוצגו בדו"ח.

 

הפרקליטות מציינת כי עם סיום השלמת החקירה ייבחן חומר הראיות החדש ותתקבל החלטה בעניין על ידי הגורמים המוסמכים. לבסוף מציינת הפרקליטות בתשובתה כי יש למחוק את העתירה, כיוון שהסעד שאותו ביקשו העותרים הושג.

 

זמן קצר לאחר התקרית שבה נהרגה הילדה פירסמה המשפחה, בסיוע ארגון "בצלם", דו"ח פתולוגי שקובע כי עביר נהרגה מירי של כדור גומי לעבר ראשה. במשטרת מחוז שומרון ויהודה הכחישו וטענו כי ניתוח שלאחר המוות קבע חד משמעית, כי הילדה לא נהרגה כתוצאה מירי. כעת התיק ייבחן מחדש.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 28/03/2010 23:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיק פתוח. האב בסאם עראמין
צילום: איי פי
מומלצים