שתף קטע נבחר

עו"ד קורב ישוב למשפט אולמרט אחרי החג

פרקליט המדינה התחשב בהתנצלות התובע, סגן בפרקליטות מחוז ירושלים שהוצא לחופשה כפויה אחרי שכינה שופטים "חמורים". הוא ישוב להופיע בבתי משפט לאחר חופשת הפסח

חוזר עם הגלימה לבית המשפט. עו"ד אורי קורב, סגן בכיר בפרקליטות מחוז ירושלים, שהוצא לחופשה כפויה בעקבות חשיפת הביקורת הקשה שהטיח בשופטים - ישוב להופיע בבתי משפט לאחר חופשת הפסח. כך החליט פרקליט המדינה, משה לדור.

 

בהודעה שפרסם היום (ד') משרד המשפטים נאמר כי ההחלטה התקבלה לאחר פגישה שנערכה לאחרונה עם עו"ד קורב, בהשתתפות פרקליט מחוז ירושלים.

 בפגישה, כך נאמר, לובנו הדברים וקורב חזר על הסבריו בנושא והביע צער על הדברים שהשמיע במהלך קיום סדנה במכללת "שערי משפט" ושנחשפו לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

 

"ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם", אמר בין היתר קורב בהרצאתו והוסיף: "שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם... חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור".

 

חופשתו הכפויה של קורב נחשבה פגיעה קשה בשורות התביעה במשפט שבו עומדים לדין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומנהלת לשכתו, שולה זקן, בשורת פרשיות. קורב נחשב כפרקליט הבכיר, שמכיר כל פרט בהן ואף מכין את העדים שאמורים להעיד בבית המשפט. כעת, בעקבות ההחלטה, קורב יחזור להופיע כבר ביום שלישי בבית המשפט,

 ויחקור את העדים.

 

לאחרונה הצטרף לצוות התביעה גם עו"ד רונן יצחק מפרקליטות מחוז ירושלים, שחבר לעו"ד יעל שניידר, לקורב ולפרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנאל.

 

ממשרד המשפטים נמסר עוד כי ההליך המשמעתי בנציבות שירות המדינה נגד קורב עדיין מתנהל, ואחרי הפסח הוא יעבור שימוע. "בהחלטתו הביא פרקליט המדינה בחשבון את התנצלותו של מר קורב, את הצער שהביע כבר מיד עם פרסומם הראשון של הדברים ואת חשיבות הופעתו בתיק המתנהל בעניינם של אולמרט וזקן", נכתב בהודעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אורי קורב. הדברים לובנו
צילום: אלכס קולומויסקי
אולמרט ושולה זקן בבית המשפט
צילום: אמיל סלמן הארץ
מומלצים