שתף קטע נבחר

הסטודנטים מתחו בשביתה: "התנהגות ילדותית"

נשק השביתה של יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א שימש אותו לבדיחה לא מוצלחת במיוחד, על חשבון מי שאותם הוא מתיימר לייצג. לאחר שפרסם איום כוזב לשבות, הבהיר: "זו מתיחה, אל תקחו את זה אישית". מאז הוא לא עונה לטלפון

מי מתנהל בילדותיות? בעיקר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. הודעה מטעם הארגון, שנשלחה הערב (יום ד') לאלפי סטודנטים, ובה איום לפתוח בשביתה מיד לאחר החג בשל "התנהלות ילדותית" של משרד האוצר, התבררה כעבור זמן קצר כבדיחה לא מצחיקה ביוזמת אנשי האגודה עצמה.

 

ה"שביתה" הפיקטיבית אמורה הייתה להתקיים בעקבות טענות כאילו דורשים באוצר להעלות את שכר הלימוד כתנאי מקדמי לפתיחת משא ומתן עם הסטודנטים, למרות שרשרת הכחשות מכל וכל של הגורמים המעורבים. הם האשימו את אנשי האוצר בפרסום "הודעות זדוניות ושקריות".

 

ההודעה נשלחה גם לכלי התקשורת השונים. לאחר שנדרשו לספק הסברים לשימוש הלא-אחראי שעשו בנשק השביתה המופקד בידיהם, הסבירו יו"ר האגודה, שחר בוצר, ודוברו - אדיר ינקו: "אל תקחו את זה אישית. אנחנו סטודנטים צעירים שעשו מתיחה ל-1 באפריל וגרמו ל'באז' מטורף ולרישום מאות פעילים" - להצעת חוק שאותה מנסים אנשי האגודה לקדם.

 

מי שדווקא לא ממש צחק מהמתיחה הוא יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי, שבאורח פלא מתקשה להשיג את בוצר מאז פרסום ההודעה. "אנחנו מאוד כועסים. זו התנהגות ילדותית שלא נעשתה בתיאום אתנו.

אנו מקבלים טלפונים נזעמים ממשרדי האוצר והחינוך, ועד עכשיו יו"ר האגודה בתל אביב לא עונה לי לטלפון. אנחנו מתנצלים בשמם, ומתכוונים לדון בהשלכות המעשים שלהם בישיבת הנשיאות הקרובה. עד אז ננסה להתמודד עם זה".

 

הסוגיה שהצליחה לשעשע את בוצר מטרידה גם לא מעט סטודנטים אחרים. רק לאחרונה הודיעו המועצה להשכלה גבוהה, התאחדות הסטודנטים ומשרד האוצר על פתיחת המשא ומתן על החזרת משאבים למערכת ההשכלה הגבוהה. שר החינוך, גדעון סער, אמר כי "כחלק מצעדים בוני אמון ושיתוף פעולה, 100 מיליון שקלים יועברו כצעד בונה לסטודנטים". הצדדים הסכימו על מסגרת משא ומתן שיימשך בין 60 ל-90 יום.


פורסם לראשונה 31/03/2010 19:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
סטודנטיות באוניברסיטת תל-אביב. ארכיון
צילום: ירון ברנר
בועז טופורובסקי, התאחדות הסטודנטים
צילום: קובי קואנקס
מומלצים