שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה: ישראל רוצה להרוס את מסגד אל-אקצה
  מזכ"ל חיזבאללה אמר בראיון לרשת אל-מנאר כי "אין מחלוקת אמיתית בין ארה"ב לישראל". לדבריו, מדובר רק בשאלה של זמן עד שישראל תהפוך את ירושלים ליהודית
  מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, העניק אמש (יום ד') ראיון לרשת הטלוויזיה אל-מנאר וטען כי "ישראל מתכננת להרוס את מסגד אל-אקצה". לדבריו, מדובר רק בשאלה של עיתוי, משום שמטרת ישראל היא "להפוך את ירושלים לעיר יהודית, בין אם ברמת התושבים ובין אם ברמת המקומות הקדושים".

   

  הוא הוסיף והתייחס לאיומים הנשמעים מישראל, ואמר כי "אני עדיין משוכנע במה שאמרתי בעבר, שזהו השקט שלפני הסערה. הישראלים מאיימים. ואני עדיין אומר: ישראל נמצאת היום במשבר אסטרטגי - היא אינה יכולה להשיג שלום ולא לצאת למלחמה. לכן, בעתיד הנראה לעין אין ערובה לישראל כי תצליח להשיג ניצחון צבאי".

   

  נסראללה התייחס ארוכות לדיווחים לפיהם בכוונת ועדת החקירה להתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, לזמן לחקירה מספר אנשי חיזבאללה. הוא אישר את הדיווחים ואמר כי "משרד התובע הכללי יצר קשר עם כמה אחים בחיזבאללה וכמה מקורבים וביקש לחקור אותם. הם הדגישו כי מדובר בעדים ולא נאשמים".

   

  מזכ"ל חיזבאללה רמז בראיון כי הוא אינו זקוק להסכמה כללית בלבנון כדי להגן על ארצו. "מאז שנת 1982 יש פילוג סביב ההתנגדות, אך דבר זה אינו מעיב עליה. לא היתה בהיסטוריה התנגדות שהיתה סביבה הסכמה פה אחד. איננו סבורים שהסכמה לאומית כללית היא תנאי (הכרחי) כדי להגן על עצמנו ואדמתנו", הוא אמר.

   

  הוא התייחס לביקורו של מנהיג הדרוזים בלבנון,
  וליד ג'ונבלאט, בדמשק ואמר כי "מה שקרה הוא תוצאה טובה. זוהי הזדמנות להודות לנשיא בשאר אסד. הנשיא אסד התנהג כמנהיג ערבי גדול ובעל אחריות. יש לו ראיה אסטרטגית". לדבריו, "לסוריה יש קריטריונים משלה. מבחינתה ישראל היא האויב ולכן היא רוצה שלבנון תהיה חזקה".

   

  נסראללה לא פסח גם על המחלוקות בין ארה"ב לישראל. "עתה יש מחלוקות בין נתניהו ואובמה וצוותו אך אמריקה האמיתית - כ-320 חברי קונגרס שלחו מכתב לקלינטון שתטפל במשבר. זו אמריקה שאנו מדברים עליה. לדעתי אין מחלוקת אמיתית בין ארה"ב לישראל. אם ארה"ב תרצה משהו מישראל באמת, האמריקנים יכולים להפיל את ממשלת נתניהו. הם יכולים לומר לו: נפסיק את הסיוע למדינתך".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים